KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 18-09-2020 21:57   Güncelleme : 18-09-2020 21:57

LÜTFİ ŞAHİN KAMPANYA BAŞLATTI

Sıcak havalar son derece etkin bir şekilde devam ederken sokak hayvanları hem yiyecek bakımından hem de su bakımından sıkıntı çekiyorlar. Hepimizin hem insani olarak hem de dini yönden o emanetlere sahip çıkmamız elzemdir.

LÜTFİ ŞAHİN KAMPANYA BAŞLATTI

        Olayın ciddiyetinin farkında olan Eğitimci- Yazar- Youtuber- Araştırmacı Lütfi Şahin sokak hayvanları için dört aydır döner dükkanlarından topladığı artık dönerleri sokak hayvanlarına ulaştırmaktadır. Cihanbeyli ‘de özellikle Lezzet Diyarı adlı döner dükkanı sahibi artık dönerlerinin tamamını Lütfi Şahin ‘e teslim etmekte, Lütfi Şahin ise bu döner artıklarını sokak hayvanlarına ulaştırmaktadır.

        Lütfi Şahin Peygamber Efendimiz Hz Muhammed’in sözünü kendisine ilke edindiğini ve “merhamet etmeyene merhamet olunmayacağı” gerçeğine inandığını belirtti.

        Tüm Cihanbeyli ve hatta tüm ülkesinde bu etkinliği vatandaşlarla beraber sürdürmek istediğini belirten Lütfi Şahin şunları söyledi: “Konya Cihanbeyli Belediyesine dilekçe yazdım, ağaçların diplerine su kapları koymak için izin amaçlı dilekçemizi verdim. Olumlu sonuç çıkarsa sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarının yanı sıra su ihtiyaçlarını da karşılayacağım.”