GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-10-2020 10:24   Güncelleme : 07-10-2020 10:24

ŞUSKİ, üç gündür patlayan borudan habersiz

ŞUSKİ, Karaköprü Batıkent Mahallesi 4288 sokakta 3 gün önce patlayan su borusunu, duyarlı bir vatandaşın ihbarı sayesinde öğrendi.

ŞUSKİ, üç gündür patlayan borudan habersiz

Altyapı konusunda hızlı bir şekilde hareket edemeyen ŞUSKİ, arızalar konusunda da etkisiz kalmaya devam ediyor. Karaköprü Batıkent Mahallesi 4288 sokakta 3 gün önce patlayan su borusu nedeniyle tonlarca suyun israf olmasını duyarlı bir vatandaşın ihbar etmesiyle öğrenen ŞUSKİ’nin yaşanan arızalara bu denli kayıtsız kalması tepkilere neden olurken, aynı arızaların yapılan onarım çalışmalarının ardından da yeniden ortaya çıkması ise baştan savma bir çalışma olarak nitelendirildi.

ŞUSKİ, Whatsapp ihbar hattına gönderilen fotoğrafta, duyarlı vatandaş, not olarak ŞUSKİ ekiplerine yazdığı; “Burası Karaköprü Batıkent Mahallesi 4288 sokakta okulun yola bakan tarafında boru patlamış, su günlerdir boşa gidiyor. İlgilenirseniz sevinirim.” Mesajının ardından yetkililerin arızaya müdahale edeceğini belirten ŞUSKİ yetkilileri, arıza ile bir an önce ilgileneceklerini belirtmelerine rağmen birçok vatandaş, ŞUSKİ’nin arıza ve bakım onarım konularında yetersiz kaldıklarını söylediler.

Birçok ilçede mahalle ve caddelerde kalitesiz altyapılar nedeniyle arızların yaşandığını ve yapılan onarımlara rağmen, yeniden aynı bölgelerde arızaların meydana geldiğini belirten vatandaşlar, alt yapıların kalitesiz olması nedeniyle bu gibi durumların sıklıkla yaşandığını aktardılar.

Özellikle Süleymaniye mahallesinde sık yaşanan alt yapı arızalarının yapılan çalışmalara rağmen bir türlü düzelmediğini belirten vatandaşlar, ŞUSKİ’nin bakım, onarım ve arızalara ulaşma konusunda sınıfta kaldığını belirterek, bu şekilde devlet bütçesinin adeta zarara uğradığının altını çizdiler. Yapılacak kaliteli ve uzun yıllar arıza vermeyecek bir sistemin ŞUSKİ’yi rahatlatacağı ve sürekli aynı arızaların büyük masraflar ile belediye bütçesini eksilere düşüreceği vatandaşların ortak görüşü olarak nitelendirildi.