GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-10-2020 11:20   Güncelleme : 07-10-2020 11:20

Haliliye belediyesi sadece ağaçlandırıyor

Haliliye ilçesinde yaşayan vatandaşlar Hizmet anlayışını sadece yeni parklara ağaç dikmek olarak gören Haliliye Belediyesi’nin parklara dikilen ağaçlardan ve cadde temizlik çalışmalarından başka haberlerini okuyamadıklarını belirttiler.

Haliliye belediyesi sadece ağaçlandırıyor

Haliliye belediyesinin hizmet ağının adeta ağaçlandırma ve temizlik ile sınırlı olduğunu sanmaya başladıklarını belirten vatandaşlar, yapılan bu hizmetlerin ise basında büyük bir marifetmiş gibi anlatılmasının son derece yanlış bir tutum olduğunu belirttiler.

Haliliye belediyesinin hizmet ağını alanda genişletmesi gerektiğinin altını çizen vatandaşlar, belediye hizmetlerinde şehircilik adına göle görülür çalışmaların şu ana kadar yapılmadığını ve Haliliye belediyesinin hizmet ağını bir an önce genişletmesi gerektiğinin altını çizdiler.

Yeşil alan ve benzeri ortamların elbette ki artmasından memnun olacaklarını belirterek, belediyenin her alanda bunu gerçekleştirmesi gerektiğini söyleyerek; “Yeni yapılan ve bakımları yenilenen parklar elbette ki bizler için güzel hizmetler.  Fakat bir gerçeği de unutmamak lazım o gerçek ise belediyelerin bu hizmetleri zaten verme zorunluluğunun oluşudur.

Bunu yapan belediye basında dikilen birkaç ağacın reklamını yapıyorsa şayet orada yolunda gitmeyen bir durumun olduğu gerçeğinin göz ardı edilmesi doğru olmaz. Bu hizmet zaten olması gereken ve ister belediye yönetimi olsun ya da olmasın yapılagelen bir hizmet olması reklam gerektirmez.

Asıl hizmet şehircilik anlamında olmalıdır. Alt yapıdan üst yapıya kadar sosyal belediyecilikten hizmet belediyeciliğine kadar birçok alanda yapılana çalışmalar ile değerlendirmeler yapıla bilinir. Fakat ne yazık ki Haliliye Belediyesi bu hizmetlerin hiç birisinde gün yüzüne çıkamamış ve sınıfta kalmıştır. Yetkililerin bir an önce böylesine sıradan ağaç dikme haberlerini bırakıp gerçek manada yapılan ve yapılması gereken hizmetlere odaklanarak hizmet çemberini genişletmeleri gerekiyor” şeklinde konuştular.