GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-10-2020 13:22   Güncelleme : 07-10-2020 13:22

Tabipler Odası: ‘Kampüse ulaşımlar yetersiz’

Şanlıurfa Tabipler Odası, Harran Üniversitesinin kampüsüne ulaşım sağlayan 90 Nolu otobüslerin yetersiz kaldığını ve mevcut otobüslerde temas riskinin yüksek olduğunun altını çizdi.

Tabipler Odası: ‘Kampüse ulaşımlar yetersiz’

Koronavirüs kâbusu artarak devam ediyor. Özellikle sosyal mesafe kuralları başta olmak üzere birçok alanda vatandaşların birçoğunun tedbirsiz davranmaları nedeniyle yayılımın hızla artması nedeniyle Şanlıurfa Tabipler Odası, Harran Üniversitesinin kampüsüne ulaşım sağlayan 90 Nolu otobüslerin yetersiz kaldığını ve mevcut otobüslerde temas riskinin yüksek olduğunun altını çizdi.

Şanlıurfa Tabipler Odası tarafından sosyal medya için hazırlanan afişlerde, ‘Şanlıurfa’da ulaşım için kullanılan 90 numaralı otobüslerin az olması nedeniyle çoğu kez yer bulunmaması nedeniyle yaşanan yoğunluk ile temas ve bulaşma ihtimali artmaktadır’ şeklinde uyarılarda bulunan Şanlıurfa Tabipler Odası, Harran Üniversitesine ek seferlerin bir an önce başlatılarak sosyal mesafe kuralları çerçevesinde ulaşımın yapılması gerektiğini belirtti.