EKONOMİ
Giriş Tarihi : 08-10-2020 10:33   Güncelleme : 08-10-2020 10:37

İş İnsanı Yıldız; ‘Vatanım varsa ben varım’

Pandemi öncesinde yaşanan ekonomik kriz ve ardından dünya genelinde yaşanan pandemi ile birlikte birçok sektörde daralmalar ve kapanmalar yaşanırken, Şanlıurfalı İş İnsanı Reşit Yıldız, yaşanan süreçte ayakta durmanın vatana ve millete bir vefa olduğunu söyledi.

İş İnsanı Yıldız; ‘Vatanım varsa ben varım’

Mobilya ve beyaz eşya sektöründe faaliyet gösteren İş İnsanı Reşit Yıldız, Bursa İnegöl’de düzenlenen Mobilya fuarına katılarak, Şanlıurfa mobilya sektörünü temsil etti. Son üç yıl içerisinde ekonomik kriz ve yaşanan Kovid-19 pandemisine adeta göğüs gererek ayakta duran İş İnsanı Reşit Yıldız, bakış açısının ise ‘Vatanım varsa ben varım’ olduğunu söyledi.

‘Ekmeği paylaştıkça anlamı olur’

İş İnsanı Reşit Yıldız, yaşanan sürecin tüm sektörlerde olduğu gibi mobilya ve beyaz eşya sektöründe de olumsuz etkiler bıraktığını, fakat iyi günlerin yanı sıra kötü günlerinde her alanımızda olduğunu ve bu gibi durumların bahane edilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

İş İnsanı Yıldız, ekmeği paylaştıkça anlamı olur diyerek; “İş dünyası her anıyla risklerle dolu. Yarının ne olacağını hiç kimse bilemez. Fakat unutulmaması gereken en önemli konunu ise bizler ekonomik kriz ve pandemi öncesinde de sektörün içerisinde bulunuyorduk ve halen bulunmaktayız. Sıkıntıların olmadığı dönemlerde çok şükür işlerimiz çok güzel bir şekilde ilerledi.

Fakat sıkıntılarla birlikte her sektörde olduğu gibi mobilya ve beyaz eşya sektöründe de sıkıntılar baş gösterdi. Birçok firma bunu bahane ederek kapanmaya yada daralamaya gitti. Birçoğu iş terki verdi birçoğu ise konkordato ilan etti.

Benim ilkem her zaman içerisinde yaşadığım ve vatandaşı olmakla gurur duyduğum vatanımda, acısıyla tatlısıyla iyi günde ve kötü günlerde bile vatanım varsa bende varım, felsefesi güderek hareket ettim. Ekmek paylaştıkça anlamı olur. Bizler ekmeğimizi az çok demeden paylaşmayı bildik. Zor günlerde eleman çıkartmak yerine mevcut elemanlarımızı da muhafaza ederek sektörde ayakta durduk.

Çoğu zaman iş hacmimiz de düşüşler haftalarca bazen de aylarca sürdü fakat bunları bahane ederek daralmaya veya kapanmaya doğru gitmedik. Ekmeğimizi her zaman paylaştık. İnsanlarımıza her konuda yardımcı olmaya çalıştık. Sadece dünya için değil, aynı zamanda Allah rızasını kazanmak için de elimizi taşın altına koyduk. Çok şükür halende devam etmekteyiz”

‘10 bin metre kare AVM yapmayı planlıyoruz’

İş İnsanı Reşit Yıldız, Bursa İnegöl’de düzenlenen mobilya fuarına Şanlıurfa adına 10 firmanın katıldığını belirterek; “Urfa’dan on civarında firma katıldı. Uluslar arası bir fuar ama fuar sakin geçti. Bu pandemi sürecinden dolayı baya sıkıntılı geçti. Fakat bizim için çok güzel kazanımlar oldu. Mobilya sektöründeki yenilikleri yakından görme fırsatını elde ettik.

İnşallah Yıldız Plaza ailesi olarak pek yakında Şanlıurfa’da AVM çalışması yapmayı planlıyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. on bin metre karelik bir yer açmayı düşünüyoruz. Mobilya oturma gurubu beyaz eşya olacak. Aynı zamanda toptan fiyatına perakende çeyiz AVM olacak Urfa’ya daha iyi bir hizmet yapacağız.” şeklinde konuştu.