GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-10-2020 14:46   Güncelleme : 08-10-2020 14:46

Korona tehdidi umurlarında değil!

Şanlıurfa’nın en kalabalık alanlarından birisi olan Haşimiye meydanında bulunan vatandaşlar, sosyal mesafe ve maske kurallarını adeta hiçe saydılar.

Korona tehdidi umurlarında değil!

Kovid-19 tehdidi tüm dünyada devam ediyor. Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte birçok ülke hastalığın yayılma hızını kontrol almak için sert tedbirler almaya başlarken, ülkemizde ise durum tam tersi olarak sürüyor.

Özellikle sosyal mesafe kurallarını hiçe sayan vatandaşlar aynı zamanda maske takmamak için birçok insanla kavga etmeyi bile göze almaya başladı. Şanlıurfa’nın en kalabalık alanlarından birisi olan Haşimiye meydanında bulunan vatandaşlar, sosyal mesafe ve maske kurallarını adeta hiçe saydılar.

Vatandaşlar, Haşimiye de bulunan iş yerlerini ziyaretleri esnasında sosyal mesafe kurallarını göz ardı ederken yanı sıra maskesiz halleri ise duyarlı vatandaşların tepkilerine neden oluyor. Duyarlı vatandaşlar tarafından çekilerek farkındalık oluşturma adına WhatsApp ihbar hattımıza gelen fotoğraflarda vatandaşların adeta sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak gezmeleri ise dikkatlerden kaçmadı.

Duyarlı vatandaşlar, yetkili kurum ve kuruluşların gerekli denetimleri sıkı bir şekilde yaparak vatandaşları uyarmaları gerektiğini söylediler. Emniyet, Valilik ve Belediye ekiplerinin denetimlerini sıkılaştırarak maske takmayan vatandaşlara gerekli cezai işlemleri yapmalarını istediler.