GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-10-2020 11:47   Güncelleme : 09-10-2020 11:47

Kurslara yoğun ilgi sosyal mesafeyi unutturdu

Göktürk meslek edindirme kurs kayıtları başladı. İlk gün büyük yoğunluğun yaşandığı kayıtlarda vatandaşların sosyal mesafe ve maske kurallarını hiçe sayması gözlerden kaçmadı.

Kurslara yoğun ilgi sosyal mesafeyi unutturdu

Eğitim çalışmalarında normalleşme sürecine hızlı başlandı. Kovid-19 pandemisi sürecinde eğitim ve kurs çalışmalarında kayıtların açılmasıyla birlikte vatandaşlar özellikle meslek edindirme kurslarına yoğun ilgi göstermeye başladılar.

Göktürk meslek edindirme kayıtlarının açılmasıyla birlikte ilk günde yaşanan yoğunluk ve bununla birlikte vatandaşların sosyal mesafe ve maske kurallarını hiçe saymaları duyarlı vatandaşların cep telefonu objektiflerine yansıdı.

Vatandaşların bina önünde oluşturduğu yoğunluk esnasında hiçbir güvenlik önleminin alınmaması ise tepkilere neden olurken, duyarlı vatandaşlar, kalabalık ortamlarda koronavirüs’ün daha çabuk yayıldığını ve yetkili birimlerin kayıtlar esnasında gerekli güvenlik önlemlerini alarak kayıtların daha sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlamaları gerektiğinin altını çizdiler.