GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-10-2020 15:46   Güncelleme : 09-10-2020 15:46

Cemaat Sosyal mesafeye dikkat etti

Ulucami’nde kılınan Cuma namazına ilgi yoğun oldu. Camiye gelen vatandaşlar sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek namazlarını kıldılar.

Cemaat Sosyal mesafeye dikkat etti

Şanlıurfa Ulucami’de kılınan Cuma namazında vatandaşlar, maske takma ve sosyal mesafe kurallarına riayet ederek namazlarını kıldılar. Cuma namazının feyzine dikkat çeken vatandaşlar, namaz sonrasında yaptıkları açıklamalarda; “Biz Müslümanlar için Cuma günleri bir bayram Cuma namazı ise ayrı bir yüceliktir.

Bizler her Cuma olduğu gibi bu Cuma günüde Şanlıurfa’nın en eski camilerinden olan Ulucami’de Cuma namazımızı eda ettik. Cemaat ile kılınan namazın sevabının ve feyzinin ne kadar çok olduğunu biliyoruz. Fakat pandemi konusunda da yüce rabbimizin bizlere emanet etmiş olduğu beden sağlığımızı da korumak zorundayız.

Koronavirüs salgını süresince bizlerde bu kurallara riayet ederek namazlarımızı eda etmeye devam edeceğiz. Her Cuma namazında olduğu gibi bu Cuma namazında da Yüce Mevla’ya ellerimizi açarak pandeminin bir an önce son bulması için dualar ettik. İnşallah kısa süre içerisinde pandemi sona erer” şeklinde konuştular.