GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2020 14:59   Güncelleme : 13-10-2020 14:59

Karaköprü’de hizmetler sadece yoldan ibaret

Karaköprü’de yaşayan vatandaşlar belediye çalışmalarının sadece kırsal mahallelere yol yapımından ibaret olduğunu söylediler.

Karaköprü’de hizmetler sadece yoldan ibaret

Karaköprü belediyesinin genel olarak sadece yol yapım çalışmalarının tanıtımını yaptıklarını ve bu hizmet çalışmalarını sadece yol yapımı ile sınırlandırdıklarını söylediler. Vatandaşlar belediye çalışmalarından oldukça şikayetçi.

Belediyeciliğin sadece fen işlerinin yol çalışmalarından ibaret olmadığını dile getiren Karaköprü’lü vatandaşlar, belediye çalışmalarının kültür sosyal belediyecilik, yenilikçi ve çağdaş belediyecilik hizmeti anlayışı ile yapılması gerektiğini belirttiler.

Karaköprü belediyesinin sosyal ve çağdaş belediyecilikte adeta sınıfta kaldığını söyleyen Vatandaşlar; “belediye çalışmaları adeta yol yapım çalışmaları ile sınırlandırılmış durumda. Üstelik ilçe merkezinde birçok alanda yollar kötü durumda iken kırsal alanlardaki yol çalışmalarının yapım aşamalarını adeta bir şov niteliğinde sunulması belediyecilik hizmetleri anlamına gelmez.

Bu hizmetler belediyenin her alanı ve her yönü ile yapılmalıdır. Sosyal belediyecilik hizmetleri bunu gerektirir. Öyle iki yolu stabilize ve iki yola da asfalt dökme ile hizmet yapıyorum demekle belediyecilik olmaz. Bir an önce belediye hizmetleri her alanda vatandaşa sunulmalıdır” şeklinde konuştular.