GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2020 15:36   Güncelleme : 13-10-2020 15:36

DEDAŞ ihtiyaç sahiplerini kelaynaklar kadar düşünmüyor

Son yıllarda çiftçilerin yanı sıra ihtiyaç sahibi aileleri adeta elektrik kaçakçıları statüsünde değerlendiren DEDAŞ kelaynak projesinde ön safta yer aldı. Vatandaşlardan tepkiler gecikmedi.

DEDAŞ ihtiyaç sahiplerini kelaynaklar kadar düşünmüyor

Vatandaşlara düzensiz ve yüksek faturalar göndermenin yanı sıra üreticinin her hakkını adeta hiçe sayan ve birçok vatandaşı elektrik kaçakçısı gibi gösteren DEDAŞ’ın kelaynaklar için hazırladığı proje Şanlıurfalı vatandaşların tepkilerine neden oldu.

Whatsapp ihbar hattımıza çok sayıda vatandaşın yolladığı mesajlarda DEDAŞ’ın kelaynaklara verdiği önemin ihtiyaç sahiplerine vermediğini belirten vatandaşlar, DEDAŞ’ın bu ikili davranışlarına tepki gösterdiler.

Kelaynakların akıma kapılmamaları için proje geliştiren DEDAŞ’ın Karaköprü ilçesinin yanı sıra Haliliye ilçesi ve Eyyübiye ilçelerinde sık sık elektrik kesintilerine kısa sürede çare bulmamasına ve vatandaşlara yüksek miktarlarda elektrik faturası gönderilmesine tepki gösteren vatandaşların ihbar hattına yaptıkları yorumlarda; “DEDAŞ kelaynaklara verdiği önemin bir bölümünü Şanlıurfalı tüketicilere vermesini beklerdik. Fakat ne yazık ki, bizlerin birer kelaynak kadar önemimizin olmadığını görmekteyiz.

 Karaköprü’de trafo sıkıntısı yaşanıyor, Haliliye ve Eyyübiye ilçelerinin yanı sıra birçok ilçede eskiyen alt ve üst yapılar nedeniyle sık sık elektrik kesintileri olmakta. Fakat buna rağmen DEDAŞ kelaynaklar için yapmış olduğu projelerin reklamını yapıyor.

Elbette ki bizlerde Şanlıurfa’nın değerleri arasında yer alan Kelaynakların nesillerinin tükenmelerini istemiyoruz. Onlar geçmişten mısır firavunlarının bile severek taşlar üzerine hiyerogliflerini yaptıkları önemli canlılar. Onlara gereken önem elbette ki verilmeli. Fakat bizim üzüldüğümüz taraf, DEDAŞın kelaynaklar için verdiği önemi Şanlıurfalı ihtiyaç sahibi ve borç nedeniyle elektriği kesilen çiftçi ve vatandaşlarında gereken önemi hak ettiği inancını taşıyoruz” şeklinde yorumlar yaptılar.