GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-10-2020 14:37   Güncelleme : 17-10-2020 14:37

Urfalı vatandaşlar kurallara harfiyen uyuyor

Korona tedbirleri kapsamında ülke genelinde alınan tedbir kararlarına Şanlıurfalı vatandaşlar harfiyen uyuyor.

Urfalı vatandaşlar kurallara harfiyen uyuyor

Vaka artışlarının ülke genelinde artmasının ardından Şanlıurfalı vatandaşların alınan covid-19 tedbirlerine harfiyen uymaları çarşı pazara yansıdı. Şanlıurfalı vatandaşlar alınan tedbirlere harfiyen uymaya başladılar.

Alınan tedbirlerin insan sağlığı için son derece önemli olduğunun altını çizen Şanlıurfalı vatandaşlar, kurallara uymanın korona bulaşma riskini azalttığının altını çizdiler. Sosyal mesafe ve maske kurallarının yayılımı engellediğine dikkat çeken Şanlıurfalı vatandaşlar; “dünya genelinde birçok ülke koronavirüs nedeniyle çok sayıda kayıplar verdi. Ülkemiz bu konuda diğer ülkelere oranla oldukça tedbirli hareket etti.

Alınan tedbir kararlarının ne denli önemli olduğunu diğer ülkelerle kıyaslama yapınca daha iyi anlıyoruz. Bizlerde Şanlıurfalılar olarak, her bireyin önce kendi sağlığını ve sonra ise toplum sağlığını düşünmesi gerektiği konusunda hemfikir olduk.

Devletimizin almış olduğu tedbir kararlarına uymaya başladık. İlk etapta sosyal mesafeyi koruduk. Ardından maske konusunda dikkatli olduk. Uymayanları uyardık. Uyarılarımızın dikkate alındığını görmek ise bizleri ayrıca mutlu etti. Bizler mukaddes şehir Şanlıurfa’nın vatandaşları olarak Hazret-i Eyyüp gibi sabırla hareket ederek İnşallah kısa süre içerisinde koronayı yeneceğiz.” şeklinde görüşlerini dile getirdiler.

Haber Bülent KARACA