GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-10-2020 12:08   Güncelleme : 26-10-2020 12:08

Tanal; ‘Tehdit edildim’

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki usulsüzlükleri gündeme getiren Tanal, Bakanın göreceği şekilde tehdit edildiğini açıkladı.

Tanal; ‘Tehdit edildim’

Akçakale Belediyesi ile ilgili çok şikayet aldığını ve aldığı bu şikayetler neticesinde sosyal medya hesabından yayınladığı gönderilerden sonra gündeme oturan Vekil Tanal, usulsüzlükleri gün yüzüne çıkarmanın sonuncunun ne olduğunu şu sözleri ile ifade etti; “’Şanlıurfa Akçakale’deki usulsüzlüklerin üzerine gittiğim için Bakan’ın göreceği şekilde tehdit ediliyorum. Bir vekili böyle tehdit eden Şanlıurfa halkına neler yapmaz. Ne hikmetse tehditçi trolün tek bir takipçisi var, o da elinden keleş düşmeyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın Göç İdaresi personeli yeğeni M. Y… Bu tehditlere pabuç bırakmayız.  Akçakale Belediyesi’nde yaşananların binde biri muhalefetin elindeki bir belediyede yaşansaydı, çoktan kayyum atanmıştı.”

Tanal’ın tehdit ediliyorum dediği ismin Başkan Yalçınkaya’nın yeğeni Murat Yalçınkaya olduğu anlaşılırken, iddiaların hedefi olan Murat Yalçınkaya, sosyal medya hesabından Tanal’a şu sözleri iletti; “Sayın Tanal sen İstanbul’da ibnelerle gezerken biz bu memlekette TSK ile beraber canımızı dişimize taktık. Barış Pınarı Operasyonunda adım atmadığımız yer kalmadı. Yeter ki askerimizin ayağına taş gelmesin. Ölümüz göze aldık. Gerekirse yine keleşi taşır yine düşmanın karşısında kılıç gibi dururuz. Vatanı sevmek meclisten şov yağmaya benzemez. Yiğitsen düşmanın karşısında olacaksın. Biz bu memleket için yeri gelir silahımızı taşır. Yeri gelir canımızı veririz. Kimseden bunun korkusunu taşımayız. Sana resimlerimi atanlara soraydın biz askerlerle beraberken onlar neredeydi?”