GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-10-2020 19:18   Güncelleme : 27-10-2020 19:21

Engelli vatandaşın yardımına başkan v. Aktaş yetıstı.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde küçük yaşta geçirdiği ateşli hastalik dolayısıyla felç kalarak tekerleklekli sandalye ile yaşamını sürdüren Ömer Sapmaz'in yardımına Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş yetişti.

Engelli vatandaşın yardımına başkan v. Aktaş yetıstı.

Engelli vatandaş Ömer Sapmaz Sosyal medya hesabından Baskan V. Aktaş'a mesaj göndererek " Başkanım  engelliyim  Tekerlekli sandalyem olmasına rağmen evimin bulunduğu sokak çukur olduğundan yolumuz  yok sokağa çıkamıyorum  sokagimizın yapılmasını  talep ediyorum" diye yazdı.

 

Sosyal medya hesaplarını çok sık kullanan ve vatandaşların taleplerine duyarsız kalmayan Aktaş  engelli vatandaşında mesajına duyarsız kalmayarak Fen Işleri Müdürlüğü ekiplerine talimat vererek yolun bir an önce yapılması talimatini verdi.

 

Aktaş'ın talimatıyla harekete geçen ekipler sabah saatlerinde  engelli vatandaşın bulunduğu sokakta kilitli parke taşı döşeme çalışmasına başladı.

 

Evinin önünde belediye ekiplerini gören Ömer Sapmaz " Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.Ne kadar mutlu oldum anlatamam Engelli olduğum için sokağa rahat cikamiyordum,  carsiya alışverişe gidemiyordum, simdi yolumuz yapilmaya başlandı allah başkanımızdan ve  devletimizden razı olsun"  dedi.

 

Öte yandan Suruç Kaymakamı ve Belediye Baskan V. Kenan Aktaş ise "Hizmetlerimizi halkımıza esit bir sekilde götürmeye devam ediyoruz. Engelli vatandaşımızın yaşadığı sıkıntıyı biliyorduk, vatandaşımızın onumuzdeki kış aylarinda sıkıntı yaşamaması için gerekli calismayi başlattik vatandaşlarımın her zaman hizmetindeyiz" dedi.