GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2020 11:11   Güncelleme : 29-10-2020 18:03

İş İnsanı Yıldız; ‘Bir destandır 29 Ekim’

Beyaz eşya ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren Yıldız Plaza Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Reşit Yıldız, 29 Ekim cumhuriyet Bayramının bir milletin destanı olduğunu söyledi.

İş İnsanı Yıldız; ‘Bir destandır 29 Ekim’

29 Ekim destanını büyük bir milletin kanıyla canıyla ve yüreğiyle inanarak yüz yıllar öncesinde yazılmaya başladığını söyleyen Yıldız Plaza Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Reşit Yıldız, böylesine şanlı bir destanın yazılmasını Yüce Allah’ın Türk Milleti haricinde hiçbir topluma nasip etmeyeceğini söyledi.

Son yıllarda dünya genelinin büyük bir mücadele ettiği görünmez düşman Covid-19 virüsünün tüm toplumlara adeta büyük korkular verdiğini ancak, Yüce Allah’a inanan Türk toplumunun ve be benzeri sorunların üstesinden gelebilecek bir ilahi güce sahip olduğunu söyledi.

Alınan tedbirler kapsamında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlayarak coşkusunu her daim kalplerinde hissettiğini söyleyen İş İnsanı Yıldız; “Sadece dünyaya değil, tüm kainata kendini ispatlamış bir toplumun gururu olan büyük bir bayramın doksan yedinci yılını kutlamaktayız.

Bu öylesine sıradan bir gün değil, tüm dünyada dosta güven, düşmana ise korku veren bir milletin ayak seslerinin kainattan duyulduğu bir gündeyiz. Üstad Mehmet Akif Ersoy’un da istiklal marşı dizelerinde de söylediği gibi; ‘Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda! Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.’ Bizler vatanımız için birer neferiz. Bu vatan hepimizin ve bu destanı gelecek yüzyıllara da taşıyacak olan bizleriz.”

Son zamanlarda Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki savaşa da değinen ve Azerbaycan halkının yalnız olmadığının altını çizen Reşit Yıldız; “Can Azerbaycan halkının da yanındayız. Onlar asla tek değildirler. Biz bir millet iki devletiz. Ayrımız gayrımız yoktur. Zaten Azerbaycan’ın cephelerdeki başarı sesleri tüm dünya tarafından da duyuluyor. Biz her zaman Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Haber: Bülent KARACA