GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2020 09:21   Güncelleme : 31-10-2020 09:35

Uygur; ‘İzmir Halkının Yanındayız’

Urfa Kültürü Koruma, Yaşatma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı İbrahim Uygur ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gök, Ege denizinde meydana gelen deprem nedeniyle İzmir halkının yanlarında olduklarını söylediler.

Uygur; ‘İzmir Halkının Yanındayız’

Dün İzmir'de 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Seferihisar olarak açıklanan deprem sonrası İzmirliler Cadde ve sokaklara döküldü. Çok sayıda vatandaşın yaşam savaşı verdiği deprem dünya genelinde geniş yankı uyandırırken, İzmir halkının deprem sonrasında yalnız olmadıkları konusunda birçok STK’dan destek mesajları geldi.

İzmir’de yaşanan depremde şu ana kadar 24 vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve 805 vatandaşımız ise yaralı. İzmir halkının bu zor günlerinde yanlarında olduklarını söyleyen Urfa Kültürü Koruma, Yaşatma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı İbrahim Uygur ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gök, ülke genelinde tüm kalplerin şu anda zor durumda olan İzmir halkı için attığını söylediler.

Urfa Kültürü Koruma, Yaşatma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı İbrahim Uygur ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gök; “İzmir’de yaşanan deprem Urfa Kültürü Koruma, Yaşatma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği olarak bizleri derinden üzdü.

Son yüz yılın en büyük felaketlerini 2020 yılında tüm dünya olarak yaşamaktayız. Buna ek olarak ülkemiz bu sınavların her kulvarda en zorunu yaşıyor. İnşallah yüce Allah’ın izni ve yardımı ile bu kötü günleri geride bırakacağız. Biz Urfa Kültürü Koruma, Yaşatma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği olarak İzmirli vatandaşlarımızın acılarını paylaşıyoruz. Her zaman yanlarında olacağız. İnşallah tez zamanda yaralar sarılır ve can kaybı sayısı artmaz” şeklinde konuştular.