GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2020 12:11   Güncelleme : 31-10-2020 12:11

Bakan Gül; ‘Çirkin paylaşımlar hakkında soruşturma başlatılacak’

İzmir'de meydana gelen deprem nedeniyle bakanlar AFAD İzmir Koordine Merkezinde açıklama yaptı.

Bakan Gül; ‘Çirkin paylaşımlar hakkında soruşturma başlatılacak’

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ''Tüm kurumlarımız İzmir’in yaralarını saramaya devam edecek. Dualarımız enkaz altındaki vatandaşlarımızla. Ortak acılar ortak duygudaşlığı gerektirir. Cumhuriyet başsavcılıklarımız acılarımız enkaz altındayken bu acıları provoke edenlere karşı soruşturmalarını başlatmıştır. Kimse birliğimizi kardeşliğimizi acımızı suiistimal edemez bunu etmek isteyenlere de adaletimiz asla müsaade etmeyecektir. 3 kişi Tekirdağ, Adıyaman ve Gaziantep’te gözaltına alınmıştır. Tüm süreçlerde yine gerekli takip yapılmaktadır'' ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer de açıklama yaptı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ''Binlerce vatandaşımız dışarıda yaşamaya başladı. Yapılacak çok şey var iaşesinden cep telefonu şarjına kadar binlerce ihtiyaç var. İzmir’in yanındayız ve çözmek için canla başla ne yapılması gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Bütün İzmir’e tekrar teşekkür ediyorum.'' dedi.

Öte yandan İzmir milletvekili, eski TBMM başkanı ve eski Başbakan Binali Yıldırım da toplantıya katılan isimler arasında yer aldı.