GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2020 12:34   Güncelleme : 31-10-2020 12:34

Başıboş sokak köpekleri tehlike saçıyor

Şanlıurfa genelinde her caddede bulunan sokak köpekleri vatandaşlar için büyük tehlike oluşturuyor.

Başıboş sokak köpekleri tehlike saçıyor

Çeşitli hastalıklar başta olmak üzere tehlikeli bir şekilde cadde ve sokaklarda bulunan başıboş köpekler, il genelinde tehlike saçmaya devam ediyor. Bir taraftan vatandaşlara saldıran ve diğer sağlık konusunda çeşitli hastalıklar barındıran köpeklerin caddelerden bir an önce alınması gerektiğini söyleyen vatandaşlar, yetkili mercilerin bu konuda harekete geçmesi gerektiğini söylediler.

Özellikle gece saatlerinde cadde ve sokaklarda, ailece yürüyüş yapan ve evlerine iden vatandaşlara saldıran köpeklerden çekindiklerini belirten vatandaşlar; “bu başıboş köpekleri bir an önce sokaklardan alınması gerekli.

Bu köpekler, hem saldırarak bizlere korku veriyor, hem de bünyelerinde barındırdıkları çeşitli hastalıklar ile sağlığımızı tehdit ediyorlar. Birçok mahalle ve caddede derisinin rengi farklılaşmış ve sürekli kaşınan köpeklere rastlıyoruz. Bu durum normal bir durum değil. Yetkili mercilerin bir an önce harekete geçerek bu köpekleri olabilecekleri daha güvenli alanlara götürmeleri gerekiyor” şeklinde konuştular.

Haber: Barış UYGUR