GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-11-2020 12:55   Güncelleme : 06-11-2020 13:32

Evren Sanayi çamur deryasına dönüştü

Kadıkendi mahallesinde bulunan Evren Sanayi sitesinin yolları, yaşanan yoğun yağışın ardından adeta çamur deryasına dönüştü. Esnaf perişan.

Evren Sanayi çamur deryasına dönüştü

Evren Sanayi Sitesinde bulunan esnaflar, bu sabah iş yerlerine geldiklerinde adeta şoka uğradılar. Yaşanan yoğun yağışın ardından adeta çamur deryasına dönüştü. Esnaflar dükkanlarına nasıl girebileceklerinin hesabını yaparken, yetkililerin bu duruma sessiz kalmaları ise başka bir soru işaretine neden oldu.

Sanayi sitesi esnafları yollarının geçtiğimiz yıldan bu yana yapımı devam eden çevre yolu nedeniyle bir türlü düzenlenmediğini söyleyerek yaşanan bu çamur deryasının sinyallerini sıcak havalarda verdiğini dile getirdiler.

Sorunu defalarca gündeme getirdiklerini belirten site Esnafı; “Bizler yaşanan bu sorunu daha öncede defalarca dile getirdik. Bir deyim vardır, ‘Perşembenin gelişi Çarşamba’dan bellidir’ diye bizler perşembeyi önceden gördüğümüz için sorunun bu boyuta hatta sert geçebilecek bir kış mevsiminde daha ileri boyutlara varmasından korkuyoruz.

Şu anda dükkanlarımıza nasıl gireceğimizi bilmiyoruz. Biz daha önce bu konuda gereken uyarıları yapmamıza rağmen herhangi bir önlem alınmadı. Dükkanlarımızın önü caddeler boyunca çamur deryası. Birçok arkadaşımız dükkanını açmadan evlerine geri döndüler. Birçoğumuz ise yetiştirmek zorunda olduğumuz işlerimiz için dükkanlarımızı açmak zorundayız.

Bu şekilde bir çalışma sistemi olmaz. Çağdaş belediye hizmetleri insanların yaşamlarını zorlaştırmak için değil, tam tersi kolaylaştırmak için yapılır. Fakat ne yazık ki uyarılarımıza rağmen hiçbir önlem alınmadı ve bizler bu gün bu durumdayız. Bir an önce bu sorunun çözüme kavuşturulması gerekiyor” şeklinde konuştular.