GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2020 11:31   Güncelleme : 12-11-2020 11:31

Gelecek Partisi Urfalı isimlere yer vermedi

Gelecek Partisi yönetimi ve genel başkan yardımcıları açıklandı. Açıklanan isimler arasında Gelecek Partisi kurucularından olan Urfalı isimlerin yer almaması akıllarda soru işareti bıraktı.

Gelecek Partisi Urfalı isimlere yer vermedi

Şanlıurfalıların da aralarında yer aldığı ve Gelecek Partisi kurucu üyelerinden olan Urfalı isimlerin yönetimde yer almaması akıllarda soru işareti bıraktı.

1 Kasım'da 1'inci Olağan Genel Kongresi'ni gerçekleştiren Gelecek Partisi, geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Yardımcıları ile Politika İzleme Kurulu Başkanlarını seçti.

Kurulduğu zaman Urfa'dan da kurucu üyeleri bulunan Gelecek Partisi, Genel Başkan Yardımcılığı seçimlerinde Urfalılara yer vermedi. Urfa kamuoyunda Ahmet Davutoğlu, Urfa’daki kayıplarda taziye mesajları göndererek Urfa'yı yakından takip ettiriyor imajı ile biliniyordu. Gelecek Partisinin kurucu üyeleri arasında 3 Şanlıurfalının olması Gelecek partisi Genel başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Şanlıurfa’ya ne kadar büyük önem verdiğini gösteriyor diye haberlerde  manşet olarak verilmişti .   Tüm bunlar olurken genel başkan yardımcılığı düzeyinde Urfa’ya yer vermemesi Urfalı vatandaşlar tarafından garipsendi.

Neden Urfalılara yer verilmedi?  Hiçbir Urfalı kurucu üyeye  yer verilmemesi Urfalılarda hayal kırıklığı yarattı.

Gelecek partisi Genel başkanı Ahmet Davutoğlu daha önce Şanlıurfa 1.olğan kongresine katılmamıştı ve vatandaşlar tarafından tepkilere neden olmuştu .Ahmet Davutoğlu Şanlıurfa’yı önemsemediği için Şanlıurfa’ya gelmediği yönde sosyal medyada paylaşımlar olmuştu.

Tüm bunlar olurken genel başkan yardımcılığı düzeyinde Urfa’ya yer vermemesi Urfalı vatandaşlar tarafından garipsendi.

Gelecek Partisi Yönetim Kurulu’nda Kimler Var?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları ile Politika İzleme Kurulu Başkanları şeması şu şekilde;

Gelecek Partisi Sözcüsü: Serkan Özcan

Teşkilat Başkanı: Selim Temurci

Daha önce Teşkilat Başkanlığı görevinde olan Nedim Yamalı, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Partinin İnsan Hakları Başkanlığı koltuğunun yeni sahibi ise Serap Yazıcı oldu.

Gelecek Partisi Başkanlık Kurulu

19 +1 kişiden oluşan Gelecek Partisi Parti Başkanlık Kurulu şu isimlerden oluştu:

Genel Başkan: Ahmet Davutoğlu

Teşkilat: Selim Temurci

Siyasi ve Hukuki İşler: Mustafa Nedim Yamalı

Kadın Politikaları: Habibe Çiftçioğlu Başer