GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-11-2020 10:31   Güncelleme : 14-11-2020 10:34

 Suruç'ta sosyal mesafeli en iyi narkotik polisi annedir" projesi.

İçişleri Bakanlığı yeni bir projenin daha startını verdi. "En İyi Narkotik Polisi Anne" sloganıyla başlatılan projede, uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik bilinçlendirme çalışmalarına Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde de başlandı.

 Suruç'ta sosyal mesafeli en iyi narkotik polisi annedir

Proje kapsamında  Suruç  Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğinin organizasyonuyla  Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğünde görevli Narko Rehberler  tarafından Suruç'lu ögrenci velisi annelere " En İyi Narkotik Polisi Annedir* projesi kapsamında bilgilendirme  çalışması yapıldı.

 

Cumhuriyet Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen etkinlikte pandemi sureci dolayısıyla sosyal mesafe kurallarına uyulurken anneler projeye yoğun ilgi gösterdi.

 

Proje kapsamında iki saat süren bilgilendirme çalışmasında Annelere uyuşturucu madde kullanımı durumunda çocuklarında oluşabilecek davranış değişikliklerini anlatan görevli polisler, çocukları ve gençleri uyuşturucudan uzak tutabilmek için anne ve emniyet güçlerinin işbirliğinin önemli olduğuna değindi.

 

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aklaş  " İçişleri Bakanımız Sn.Suleyman Soylu'nun talimatıyla başlatılan " En İyi Narkotik Polisi Anne" projesine ilçemizde de start verdik. Önceliğimiz uyuşturucu illetine çocuklarımızın yakalanmasını önlemektir.Projeye destek veren Il Emniyet Müdürlüğümüze ve Ilçe Emniyet Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum herşey geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için " dedi.