GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-11-2020 22:35   Güncelleme : 18-11-2020 22:35

Şanlıurfa’da Öğrenci Servisi İşletmecilerinin Sorunları Büyük

Şanlıurfa Minibüs ve Servis İşletmecileri Odası Başkan Adayı Mustafa Demir ve Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Çağdaş Turizm İşletmecisi Ekrem Kaz, COVİD_19 nedeniyle, Şanlıurfa Minibüs ve Servis İşletmecileri olarak büyük sorunlar yaşadıklarını açıkladılar.

Şanlıurfa’da Öğrenci Servisi İşletmecilerinin Sorunları Büyük

 Şanlıurfa Minibüs ve Servis İşletmecileri Odası Başkan Adayı Mustafa Demir ve Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Çağdaş Turizm İşletmecisi Ekrem Kaz, COVİD_19’dan dolayı büyük sorun yaşadıklarını ilettiler.

Şanlıurfa Minibüs ve Servis İşletmecileri Odası Başkan Adayı Mustafa Demir” COVİD_19 nedeniyle, Şanlıurfa Minibüs ve Servis İşletmecileri olarak büyük sorunlar yaşıyoruz.

Devlet yetkililerinden kredilerin ertelenmesini, zorunlu trafik sigortalarında esnafa kolaylık sağlamasını, araç muayenelerinde kolaylık sağlanmasını, Esnafa Pandemi süreci sona erinceye kadar destek kredileri verilmesini, istiyoruz. Daha önce esnafa verilen kredilerin ödeme günü gelmiştir. İşsizlik nedeniyle, esnaf kredisini ödeyememektedir.

Uzaktan Eğitimin yılsonuna kadar uzatılması nedeniyle, yaklaşık 1 buçuk 2 ay esnafımız hiç iş yapamayacak. Dolayısıyla sıkıntımız gün geçtikçe ne yazık ki artmaktadır.

Pandemi sürecinde büyük sıkıntılar yaşadığımız için S plakalı araçlarımızı satmak istiyoruz.

Ancak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi S plakalı araçların satışından 3750 TL bağış almaktadır. Bu bağış alınmasından dolayı da problemler yaşamaktayız.

Yetkililerden talebimiz, Dünya’yı ve Ülkemizi etkisi altına alan COVİD_19 sürecinde bizlere yardımcı olmalarıdır” dedi.