KADIN
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

YENİCE İLKÖĞRETİM OKULU YENİLENDİ

Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Kalkınma Bakanlığı (SODES) tarafından desteklenen Sokaklarda Hayatımla Oynamak İstemiyorum Projesi kapsamında yapılan Yenice İlköğretim Okulu'nun spor sahası törenle açıldı

YENİCE İLKÖĞRETİM OKULU YENİLENDİ

Açılışa Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz, Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Kemal Saraçoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Aslıhan, Nihat Yıldırım, okul müdürleri, mahalle sakinleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Spor sahasının açılışını yapan katılımcılar daha sonra okulun konferans salonunda yapılan törene geçti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, “Sayın valim, mayıs ayı bizim hasat mevsimimiz. Mümkün olduğunca tüm programlara katılıyorum. Gerçekten çocuklarımız harika programlar sergiliyor, ben de onların gözlerindeki ışığı görüyorum. Öğretmenlerimiz mutlu. Bu okulumuzda yine zevkle ifade etmeliyim ki kurum kimliği oluşmuş" dedi.
Yenice İlköğretim Okuluna birkaç kere geldiğini anlatan Pala, şunları söyledi: "Her seferinde ayrı bir güzellik buluyorum. Müdürümüz başta olmak üzere bütün idareciler, öğretmenler gerçekten burada görev yapmaktan gurur duyuyor. Öğrencilerimiz buraya karşı bir sevgi duyuyorlar, öğrencilerimiz Yenice İlköğretim Okulunda okumaktan son derece mutlu. Bizim spot bir cümlemiz var 'Okul, müdürü kadardır' diyoruz. Gerçekten okul, müdürü kadardır. Eğer müdürde bir şey varsa okula yansıyor, eğer müdürde bir şey yoksa o da yansıyor. Pek çok okulu gezdim ve gördüm. Büyük oranda kurum kimliği oluşması beni son derece bahtiyar etti. Kurum kimliğini biz önemsiyoruz. Kurum kimliği olduğu zaman müdür, müdür yardımcıları, öğretmenler, veliler okul ile iç içe olurlar. Adeta başarıdan başarıya koşuyorlar, SODES projesi gerçekten harika bir proje. Bu proje sayesinde birçok okulumuz park ve bahçeye spor sahasına çok amaçlı salonlara kavuştu.”
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç de yoğun bir haftanın sonunda keyif aldıklarını belirterek şunları söyledi: "Niye keyif aldık? Çünkü çocuklarımız mutlu, velilerimiz umutlu, öğretmenlerimiz neşeli, okul müdürümüz gururlu. Bu tablodan da bize düşen herhalde bir sevinç, geleceğe ümitle bakmaktır diye düşünüyorum. Yeni yeni şeyler oluşuyor. Güzel salonlar oluşuyor, çocuklarımız spor yapıyor. Müzik yapıyor, sanatla uğraşıyor, resimle uğraşıyor. Derslerine çalışıyorlar. Birbirlerini seviyorlar, kardeşlik içerisinde geleceğe hazırlanıyorlar. Bundan daha mutlu edecek herhangi bir şey yok diye düşünüyorum."
İnşallah bu çalışmalarla geleceğimizin daha aydınlık olacağını belirten Güvenç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkemizin geleceği daha aydınlık olacak, çocuklarımızın geleceği daha aydınlık olacak, evlerimiz daha aydınlık olacak, evlerde huzur olacak, evlerde varlık olacak. Şu annelerin belki de asırlardır çektiği sıkıntılar artık bitecek, yeni nesiller de aileler de daha huzurlu, daha mutlu olacaklar. Sadece eğitimde değil hayatın birçok alanında Şanlıurfa artık öncü il. Türkiye iyiye gidiyor, dünyaya örnek bir ülke. Türkiye dünyada nasıl örnek bir ülke ise Şanlıurfa'da Türkiye’de örnek bir il. Size müjdeler veriyorum, yeni yatırımcılar her gün kapımızda. Allah’a şükür yakın bir zamanda, siz anneler tekstil fabrikalarına servis otobüsleriyle gideceksiniz, önlüklerinizi giyip çalışacaksınız. Sigortalı olacaksınız, öğle yemeğini fabrikada yiyeceksiniz. Akşamleyin servisle tekrar eve döneceksiniz. Hepsi sırada. Çok şükür, çok önemli teşvik yasası geldi. Biz onlara alt yapı oluşturmaya çalışıyoruz, yükleniyoruz. Bunun sonuçlarını alacağız."
Açılıştan sonra Yenice İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu halk oyunları gösterileri izleyenler tarafından alkış aldı. Yapılan konuşmaların ardından Vali Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan ile Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Şanlıurfaspor Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Saraç, öğrencilerle bir süre tenis kortu oynadı.