GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-12-2020 22:02   Güncelleme : 07-12-2020 22:08

Suruç’ta tarım arazilerine kaçak yapıya geçit yok!!!

Suruç Belediyesinin hazine ve tarım arazileri üzerine yapılan kaçak yapılarla mücadelesi devam ediyor. Mücadele kapsamında tarım arazisine kaçak ve ruhsatsız yapılacağı tespit edilen alan ekiplerce mühürlendi şeritle kapatıldı.

Suruç’ta tarım arazilerine kaçak yapıya geçit yok!!!

  Suruç Belediyesi Kaçak Yapılarla Mücadelesini Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın talimatları doğrultusunda sürdürürken Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerce rutin olarak yapilan Kaçak Yapılarla Mücadele çalışmasında Suruç – Aligör yolu üzerinde bulunan tarım arazisine moloz dökülerek kaçak ve ruhsatsız olarak işyeri yapılacağı tespit edilen tarım arazine şerit çekilerek yapılması önlendi, kaçak yapının sahibine ise cezai işlem uygulandı.

 

  Başkan V. Aktaş Tarım arazilerine yapılan kaçak yapılarla ilgili mücadeleye devam edeceklerini belirterek “ Ülkemizin en verimli ovalarından biri olan Suruç Ovasında kaçak yapı ile ilgili mücadeleye devam ediyoruz. Hiç kimsenin bu bereketli ovayı betonarmeye dönüştürmesine hakkı yok buna da müsaade etmeyeceğiz “ dedi.

 

Yıkımların devam edeceğini ve kaçağa taviz verilmeyeceğini belirten Başkan V. Aktaş “  vatandaşları ruhsatsız ve kaçak yapılaşmaya yönelmemeleri konusunda uyardı. Suruç’ta  kaçak yapılaşmaya kesinlikle tolerans gösterilmeyeceğini vurgulayarak , ayrım gözetmeksizin kanunların uygulanacağını”  söyledi.