GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-12-2020 13:34   Güncelleme : 16-12-2020 13:34

Urfalı vatandaşlarda yeni yılda kısıtlama telaşı

Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan yılbaşında sokağa çıkma yasağının 3 gün sürecek olması Şanlıurfalı vatandaşların günler öncesinden önlem alma paniğine neden oldu.

Urfalı vatandaşlarda yeni yılda kısıtlama telaşı

2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, tüm dünya ülkelerini çeşitli önlemler almasına neden oldu. Birçok ülke özel günlerde ve bayramlarda vatandaşların yoğunluk oluşturmamaları için çeşitli yasaklar ile koronavirüse karşı önlemler almaya başladı.

Ülkemizde cumhurbaşkanlığı tarafından yeni yılda uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da vatandaşların şimdiden önlem alma paniği sardı. Vatandaşlar yeni yıla gıda konusunda hazırlıklı girmek istiyor.

Özellikle tahıl ve baklagiller konusunda çarşı Pazar dolaşan vatandaşlar, aynı zamanda 3 gün sürecek olan kısıtlamada yiyecek ve içecek konusunda sıkıntılar yaşamamak için ihtiyaçlarını şimdiden stokluyorlar. Kısıtlama sürecini evde aileleriyle birlikte güzel bir ortam oluşturarak geçirmek istediğini söyleyen vatandaşlar, yeni yıla yaklaşmadan tedbir almak istediklerini ve yaklaşan yeni yıl arifesinde sıkıntı çekmemek için erken önlem aldıklarının altını çizdiler. 

Haber: Velat UYGUR