KADIN
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

ŞANLIURFA'DA KCK OPERASYONU: 28 GÖZALTI (VİDEOLU)

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terör Şube Ekipleri tarafından Şanlıurfa'da KCK operasyonu düzenlendi. Saat 04.00 sıralarında düzenlenen operasyonda 28 kişi gözaltına alındı.

ŞANLIURFA'DA KCK OPERASYONU: 28 GÖZALTI (VİDEOLU)

Alınan bilgiye göre KCK operasyonu sabah 04 sularında eş zamanlı operasyonlarla gerçekleşti. İddiaya göre Zeynep Ö.Sevgihan Ö.Aynur Y.İsmet B.Abdurrahim D.Halil Ş.Suphi Z.Ahmet İ.Birgül Ö.Buba A.Mustafa K.Nayıf A.Suna U.Emine A.Eyyüp A.İsmail Ş.Mehmet C.Mehmet Ö.Mustafa Y.Ömer G.Ahmet Y.Rukiye M.Ahmet D. 28 kişi iddiaya göre terör örgütü adına  yasadışı silahlı, silahsız eylemlerine zemin hazırlama,

 

Suriye sınırından geçişleri koordine etme ve aracı olma, sokak eylemlerini düzenleme, çok sayıda kanunsuz gösteri yürüyüşü, güvenlik güçlerine mukavemet ve fiili saldırı, özel işyeri ve araçlara saldırı, araç yakma, kamu araç ve binalara saldırı, yanıcı ve patlayıcı madde atma türü eylemler olmak üzere çok sayıda eylem gerçekleştirerek,

 

örgüt mensupları ile bir kaos ve çatışma ortamı oluşturmaya çalışan, organize eden ve yöneten şahıslara yönelik suçlarıyla göz altına alındı. Gözaltına alınan şahıslar doktor raporları alınmak üzere Şanlıurfa eğitim ve araştırma hastanesine getirildi. Burada doktor raporu alınan şahıslar daha sonra polis eşliğinde terörle mücadele şubesine götürüldü.

 

Öte yandan doktor raporu alınan bazı bayan şahıslar zafer işaretleri yaparak ayrıldı. Sabah gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda şahısların evlerinde yapılan aramada sayıda suç unsuru ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

 

HABER: İBRAHİM UYGUR


HABERİN VİDEOSU