GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-12-2020 12:21   Güncelleme : 18-12-2020 12:21

Şahin’in Kitapları İlgi Görüyor

Ömrünü bilim ve yazıya adayan Lütfi Şahin’in e-kitapları ilgi görüyor. Şahin’in Osmanlı’nın Kanlı Tarihi, Osmanlı’nın Gizlenen Tarihi gibi tarih kitaplarının yanı sıra bilim serisini oluşturan Ne Bilim Ya isimli 3 cilt e-kitabı da bulunuyor.

Şahin’in Kitapları İlgi Görüyor

Lütfi Şahin’in bilimle ilgili e kitapları Ne Bilim Ya 1, Ne Bilim Ya 2 ve Ne Bilim Ya 3 kitapları okuyucular tarafından büyük beğeni topluyor. Şahin’in diğer eserleri ise Gülünü Bulan Adam, Kalbimdeki Üç Gül, Osmanlı'nın Kanlı Tarihi, Osmanlı'nın Gözyaşları Midyeden Damlaları, Osmanlı'nın Gizlenen Tarihi kitapları bulunuyor.

Lütfi Şahin Kimdir?

1975 yılında Konya’da doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini Konya’da tamamladıktan sonra, Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. İçindeki bilim aşkı hiçbir zaman bitmeyen Şahin, bir gazetede bilim sayfasını, 2000 yılından itibaren hazırlamaya başlamış, haftalık yazdığı bilimsel makalelerle, büyük bir okur kitlesine ulaşmıştır. Almış olduğu teleskop ile geceleri yıldızları incelemiş, sahip olduğu mikroskop ile de görev yapmış olduğu yerdeki bitkilerin hücre yapılarını, katalog hâline getirmiştir. 2009 yılından itibaren, Genç Gelişim dergisi, Süper Beyin dergisi ve Beyin Gücü dergisinde makaleleri yayımlanmaya başlamıştır. 2010 yılında, ilk kitabı olan, “Midyeden Damlalar” yayımlanmıştır. 2009 yılından itibaren, makalelerini yayımlayan dergilerde, daha çok tarihî kişiliklerin özelliklerini anlatan konulara değinmiştir. Bilimin sadece fennî yönünde değil, aynı zamanda sosyal dallarında da çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Lütfi Şahin, birçok web sitesi hazırlayarak hem fen konularında hem de sosyal konularda makaleler yayımlayarak, topluma ışık tutmaya çalışmıştır. Aynı zamanda Osmanlı’daki adaletin inceliği, Şahin’i bir nevi Osmanlı hayranı yapmıştır. Tarih ile ilgili birçok eseri inceleyen Şahin, özellikle de Osmanlı Tarihi üzerine araştırmalarını artırmıştır. 2015 tarihinde Osmanlı'nın Gözyaşları (Osmanlı'nın Kanlı Tarihi) adlı eseri yayınlanan Şahin'in daha 2015 yılı çıkmadan Osmanlı'nın Gizlenen Tarihi adlı eseri de yayınlanmıştır. 2017 tarihinde Dünyanın En Zeki 101 İnsanı ve 2019 tarihinde Türkmenya Işınlandı 1 adlı eserleri yayımlanmıştır. Bu yayınlanan eserleri yanında 7 tane de e-kitabı bulunmaktadır. Şahin’in bir oğlu ve bir kızı vardır.

Yazarın Yayımlanmış Eserleri

Şahin’in bilim serisini oluşturan Ne Bilim Ya isimli 3 cilt kitabı, Gülünü Bulan Adam, Kalbimdeki Üç Gül, Anadolu Alimleri, Küçük Kalpler isimli e-kitapları bulunuyor.

Osmanlı'nın Kanlı Tarihi (Osmanlı'nın Gözyaşları)-Az Kitap

Osmanlı tarihi, muhteşem başarıların olduğu kadar derin acıların da tarihidir. Sultanların, şehzadelerin, devlet adamlarının; bazen taht uğruna bazen de başkalarının siyasi ihtirasları yüzünden öldürülmesiyle, Osmanlı tarihinin en çok kan akan sayfaları yazılmıştır.

Bu kitabımızda; öldürülen, katledilen, tahtan indirilen, sürgüne gönderilen padişah, şehzade ve devlet adamlarından oluşan, oldukça çok sayıdaki kişinin, hüzünlü ve hazin hikâyelerini bulacaksınız. II. Abdülhamid’in “Tarih değil, hatalar tekerrür eder!” sözünü örnek alarak, kişisel ve toplumsal tarihimiz için ibret alıp, aynı hataları tekrarlamayacağımızı umuyoruz.

Osmanlı'nın Gizlenen Tarihi-Tutku Yayınevi

Dünyada Osmanlı kadar tarihe mal olmuş devletler çok azdır. Osmanlı tarihi en çok araştırılan ve konuşulan tarihlerden biridir.

Ona rağmen Osmanlı Devleti birçok yönüyle aydınlatılamamış bir tarihe sahiptir.

Öncelikle devletin en kudretli adamlarının; padişahların, şehzadelerin, devlet adamlarının kişisel ve özel hayatları tam bir muammadır.

İşte bu kitapta devleti yöneten, gücün sahibi insanların bir gün gelip yaşamak için yalvarmalarına neden olan olaylar anlatılmaktadır.

Sayfalarımızda öldürülen, katledilen, tahtan indirilen, sürgüne gönderilen padişah, şehzade ve devlet adamlarından oluşan, oldukça çok sayıdaki kişinin, hüzünlü ve hazin hikâyelerini bulacaksınız.

Herkesi Osmanlı'nın bilinmeyen tarihine dair acı ve dram dolu bir gezintiye davet ediyoruz.

Midyeden Damlalar-Kanes Yayınları

Örüntülü eğitim ve mucitlik, kubaşık öğrenme ve toplum, eğitim ve alışkanlık, çoklu zekâ, beyin fırtınası, dramanın eğitimdeki önemi… Hipnoz ve NLP teknikleri, sinir sistemi, mikroişlemci ve insan beyni, üstün zekâlı insanların özellikleri gibi pek çok konuya ışık tutan bu eserde İbn-i Sina, Piri Reis, Nasreddin Hoca, Edison gibi insanlığa hizmet etmiş bilginlerin çoklu zekâyı kullanmadaki başarıları dile getirilmiş.

Genç, yetişkin her okurun mutlaka okuması gereken bu eserde, insanoğlunun bilim ve teknolojide aldığı hızlı yolun getirdiği kolaylıklar yanında, teknolojinin hangi amaçlar için kullanılması gerektiğinin altı da çizilmiş. Midyeden Damlalar, midye içinde bir derya hükmünde.

Dünyanın En Zeki 101 İnsanı- Az Kitap

Bir insanın zekiliği sadece IQ seviyesinin yüksekliği ile ölçülemez. İnsanlık dünyasına yaptığı katkıları da üstüne eklersen gerçek zekiler ortaya çıkar. Bu kitapta hem zeki olan, hem insanlığa faydalı çalışmalar yapmış insanları inceliyoruz. Bilimde, siyasette, kültürde, sporda hayatın her alanında başarılı olmuş zeki insanları... Birkaç tane, zekasını iyi kullanamamış dahilere de yer verdik ki ibret alalım. Zeki insanların bu özelliklerini örnekleyerek daha zeki olmanın nasıl mümkün olabileceğini de sizlerle paylaşıyoruz. Zeka türlerini ve zeka geliştirici yöntemleri de anlatıyoruz. Özel bölümüz de ise Atatürk’ün zekasını nasıl kullandığı örnekleriyle yer alıyor. Einstein, Newton, Leonardo da vinci, Stephen w. Hawking, Muhammed Ali, Hulusi Behçet, Mimar Sinan gibi başarılarıyla dünyaya yön vermiş dahileri daha yakından tanımak için sayfalarımıza buyurun…

Türkmenya Işınlandı 1 (Ülkeler Savaşı)- Morena Yayınevi

Hep ışınlamanın yapılabileceği hayali ile yaşamış insanlar vardır. Yolculuk yapmayı sevmeyen birçok insan… Vakitleri değerlidir ve rahatlarına düşkünlerdir.

Otobüs yolculuğuna, taksi yolculuğuna, tren yolculuğuna ve hatta hızlı bir ulaşım aracı olan uçak yolculuğuna birçok insan dayanamaz!

O zaman bu eseri mutlaka okumalısınız. Ya siz bulsaydınız bu yeniliği; İyiliğe mi, kötülüğe mi kullanırdınız? Bunu hayal etmek zor! Bazen şartlar insanı her iki yönde de etkileyebiliyor.

İcadınızı yaptınız ve ileri ki bir zamanda ülkeniz savaşa girmiş olsaydı kaçıp gider miydiniz? Yoksa… Yoksa’ların devamını bu eserden okuyabileceksiniz.

Hayal gücünüzü zorlayacak ve “yok canım olmaz” diyeceğiniz birçok şeyi insan zekâsı, teknolojiyi kullanarak gerçeğe çevirebiliyor.

Yolculuk yapmayı sevmeyen iki kafadar ışınlamayı çözerse ne olur? Çözdükleri bu icadın yanında başka icatlar da arkasından gelirse...

Sizce kötüye kullanırlar mı?