GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-12-2020 21:49   Güncelleme : 22-12-2020 21:49

Hesabı Sorulmayacak Mı Sanıyorsunuz

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AK Parti’nin Büyükşehir Belediyelerinde yaptığı önlemeleri eleştirerek, “Koalisyon iktidarının milletimize reva gördüklerinin hesabı ilk seçimde sorulmayacak mı sanıyorsunuz” dedi.

Hesabı Sorulmayacak Mı Sanıyorsunuz

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Ankara ve İstanbul gibi iki Büyükşehir Belediyesini kaybetti. Aradan geçen sürede özellikle İstanbul Belediyesinde olmak üzere, Mersin gibi Büyükşehir Belediyelerinde AK Partili ve MHP’li Belediye Meclis Üyeleri’nin oylarıyla bazı projeler engellendi. Konuyla ilgili Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, yazılı bir açıklama yaparak, hükümeti eleştirdi.

“DEDİKLERİNİ YAPTILAR VE FUKARANIN İKİ KURUŞ UCUZ EKMEK ALMASINA ENGEL OLDULAR”

 Seçimlerin ardından çalışmaların engelleneceğine dair açıklamaların yapıldığını belirterek, denilenin yapıldığını işaret eden Özdağ, “Bir de bu iktidar sözünde durmuyor diyorlar. Seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlıklarını kaybedince, ‘Nasıl olsa meclis çoğunluğu bizde, ellerini kollarını bağlayacağız’ diyorlardı. Dediklerini yaptılar ve İstanbul halkının, fakir fukaranın iki kuruş ucuz ekmek almasına mâni olmaktan tutun İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yurtdışından bulduğu krediye onay vermemek, bulduğu krediyi ayak oyunlarıyla haczettirip hiç etmek ve bir sürü vesayet atraksiyonlarına kadar, ne söz verdilerse yaptılar. Koalisyon iktidarının milletimize reva gördüklerinin hesabı ilk seçimde sorulmayacak mı sanıyorsunuz” dedi.