GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-12-2020 21:53   Güncelleme : 23-12-2020 00:34

Başkan kılıç: “üzerimize düşen her türlü göreve tısiad olarak gönüllüyüz

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi’nin Türkiye ziyaretiyle ilgili bir açıklama yapan Türkiye Irak Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TİSİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç, “Üzerimize düşen her türlü göreve TISİAD olarak gönüllüyüz” dedi.

Başkan kılıç: “üzerimize düşen her türlü göreve tısiad olarak gönüllüyüz

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Türkiye’ye gelerek görüşmelerde bulunan Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi’nin ziyaretiyle birlikte, iki ülke arasındaki ilişkilerde yeni bir dönemin başlaması bekleniyor. Özellikle Türkiye ve Irak arasındaki ticaret hacminin genişlemesi yönünde yapılan açıklamalarla hacmin 20 milyar Dolar’a çıkarılması hedefleniyor. Bu kapsamda Türkiye ve Irak arasındaki ilişkiler üzerine çalışan TİSİAD Genel Başkanı Nevaf Kılıç tarafından bir açıklama yapıldı.

“BAŞBAKANIN TÜRKİYE ZİYARETİ BİZLERİ HEYECANLANDIRDI”

TİSİAD olarak, iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirmek adına her türlü göreve hazır olduklarına vurgu yapan Başkan Kılıç, “Türkiye ve Irak, birbirinden ayrılması imkânsız iki ülke. Tarihi ortaklık ve coğrafi komşulukları, kültürlerinin birbirine olan etkileşimi… Türkiye ve ırak arasında, özellikle ticaret alanında, büyük bir gerileme ne yazık ki yaşandı. Bu noktada konunun çözümü ile son olarak Mersin’de Türkiye – Irak Yatırım ve Ticaret Zirve’mizi gerçekleştirmiştik. Bu gelişmelerin yanı sıra Irak Başbakanı Sn. Mustafa el-Kazımi’nin Türkiye’ye olan ziyareti bizleri heyecanlandırdı. Bu heyecanın çalışmalarımıza da yansıyacağından eminiz. Bölgede ilişkilerin güçlendirmesi adına yaptığımız birçok girişim ve ziyaretimiz mevcuttu. Özellikle Irak’a sınırı bulunan bölgelerde ilişkilerin güçlendirilmesi adına her türlü destek faaliyetine hazırız. Bu kapsamda üzerimize düşen her türlü göreve TISİAD olarak gönüllüyüz. Ticaret alanında bunu yapabilecek düzeyde ve tecrübedeyiz” dedi.