EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-12-2020 20:45   Güncelleme : 26-12-2020 20:51

Altun: Bakanlığın Projesini Yürekten Destekliyorum  dedi

 Geçtiğimiz günlerde Ticaret Bakanlığı Elektronik Ticareti yani E-Ticareti geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla Bakanlığın online eğitim platformu olan sanal ticaret Akademisine yeni bir alan ekledi. Burada ücretsiz eğitimler vererek dijital çağın esnaf ve Sanatkarlarını yetiştirecekler. Konu hakkında görüşlerini açıklayan

Altun: Bakanlığın Projesini Yürekten Destekliyorum  dedi

Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun görüşlerini şöyle açıkladı. "Biz bu konuyu yıllar önce gündeme getirdiğimiz zaman konunun önemini ve büyüklüğünü bilmeyenler bizimle dalga geçtiler, alay ettiler, hiç olurmu dediler. Aradan yıllar geçti şimdi bizim yıllar önce söylediğimiz noktaya geldiler. Bu da sevindiricidir.

Eskiden olupta şimdi tükenmeye başlayan kalaycılık, bakırcılık, keçecilik, tarakçılık, vs. Gibi meslek dalları gibi Bakkallık da zincir marketler karşısında bir gün tükenecektir. Esnaf ve Sanatkarların yaşaması için değişim ve dönüşüm şarttır. Yenilenmeyen eskir, çağımız dijital çağrıdır. Tüketici alışkanlıkları değişiyor, bizim de kendimizi değiştirerek geliştirmemiz lazım. Onun için Ticaret Bakanlığımızın geliştirdiği bu projeyi yürekten destekliyorum, bütün üyelerimizin yararlanmasını diliyorum"dedi.