GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-2021 19:41   Güncelleme : 01-01-2021 19:51

Gelecek Partisi Urfa'da Tutunamadı

Siverek Belediyesi eski CHP Meclis Üyesi Ali Çiftel’in Gelecek Partisi ile ilgili yaptığı yorum “Gelecek Partisi Urfa’da Tutmadı Mı?” dedirtti.

Gelecek Partisi Urfa'da Tutunamadı

31 mart seçimlerinde meclis üyesi seçilen ve daha sonra istifa eden Ali Çiftel’in Gelecek Partisi ile ilgili yaptığı yorum akıllarda soru işareti bıraktı. Çiftel, Gelecek Partisi’nin hemen hemen her yerde teşkilatlanma içerisinde olduğunu fakat Siverek’te henüz bir ilçe başkanı bile atamadıklarını ifade etti. Ali Çiftel, Gelecek Partisi ile ilgili açıklamasının tamamında şu ifadelere yer verdi;

“Gelecek partisi kurulalı bir yıl oldu ve en erken atanan il başkanları arsında Şanlıurfa var. Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Şanlıurfa'nın en büyük ilçesi, 300 bine yakın bir nüfusa sahip ama henüz Gelecek Partisi, Siverek ilçesine bir ilçe başkanı atamadı veya atayamadı, Bu nedenle olası bir erken seçimde Siverek'te Gelecek Partisi'nin istediği sonucu yakalama ihtimali düşük olacaktır. Deva partisi Siverek ilçesinde, ilçe başkanını atayarak çalışmalara başlamışken Gelecek partisi neden Siverek siyasetinde yer edinmeye çalışmıyor?”