ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 11-01-2021 13:54   Güncelleme : 11-01-2021 22:10

Yerli ve yabancı turistler soluğu Balıklıgöl’ de aldı

İki günlük kısıtlamanın ardından yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra Şanlıurfalı vatandaşlar soluğu Balıklıgöl’ de alarak güneşin tadını çıkarttılar.

Yerli ve yabancı turistler soluğu Balıklıgöl’ de aldı

Pandemi sürecinde hafta sonu uygulanan kısıtlamalar devam ediyor. Özellikle evde kalarak hastalığın yayılma hızının düşüşüne katkıda bulunan vatandaşlar, kısıtlamanın ardından yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra Şanlıurfalı vatandaşlar soluğu Balıklıgöl’ de aldılar.

Manevi havanın Balıklıgöl’ de yaşamanın bir başka güzellik olduğunu vurgulayan yerli ve yabancı turistler, pandemi sürecinin bir an önce son bulması için Hazreti İbrahim’in makamında ve Şanlıurfalı büyük zatların türbelerinde dua ettiklerini söylediler.

Pandemi sürecinin dünya genelinde sıkıntılı geçtiğini söyleyen vatandaşlar, turizm sektörünün daha çok olumsuz etkilendiğini belirterek; “Dünyanın insan eliyle yapılan ve bilinen en eski medeniyetine sahip olan Şanlıurfa geçmişten bu güne manevi yapısıyla da ilgi odağı olmuştur.

Bizlerde bu manevi havadan ne kadar faydalanabilirsek kardır diye düşünüp Şanlıurfa’yı ve Balıklıgölü ziyaret ediyoruz. Pandeminin bitmesi için Hazreti İbrahim’in makamında dualarımızı ederek yüce Allah’ın bu belayı bir an önce tüm Müslümanların üzerinden alması için dua ediyoruz. Bununla birlikte birde kısıtlamaların ardından bol bol güneşin tadını çıkartıyoruz” şeklinde konuştular.

Haber: İbrahim UYGUR