GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-01-2021 10:57   Güncelleme : 14-01-2021 10:57

Bu hafta yağmur var haftaya kar geliyor

Beklenen yağışlar nihayet geldi. Meteoroloji haftanın yağmurlu geçeceğini ve gelecek hafta ise kar beklediklerini tahminlere dayandırdı.

Bu hafta yağmur var haftaya kar geliyor

Kurak bir yılın ardından 2021 yılının ilk haftalarında beklenen yağışlar nihayet ülke geneline giriş yaptı. Batı bölgelerde yağışlar genellikle kar şeklinde olurken orta, doğu ve güneydoğu bölgelerinde ise yağmur şeklinde geçeceği belirtildi.

Çiftçilerin büyük bir sevinçle karşıladığı yağışlar ile birlikte ellerin yağmur için semaya açıldığı Şanlıurfa da çiftçilerde adeta bir bayram havası oluştu. Birçok çiftçi şükür duasını ettiklerini ve bununla birlikte yağışların devam etmesi için duaların senaya yükseleceğini belirterek; “Yüce Rabbin 2020 yılında dünya üzerine verdiği belaları bertaraf edeceği bir yıl ile bizleri karşılaştırsın.

Bizler 2021 yılından oldukça umutluyuz. İnşallah dünya genelinde bela haline gelen pandemi biter, rahmet kapıları tüm insanlık için açılır ve Rabbimizin bereketi tüm dünyaya yayılarak biz kullar hak etmediğimiz halde o rahmetten faydalanırız.” şeklinde konuştular.

Öte yandan çiftçileri sevindiren yağışların hafta boyunca süreceği ve yer yer kuvvetli yağışlar halinde olacağı tahmin edilirken Meteoroloji haftanın yağmurlu geçeceğini ve gelecek hafta ise kar beklediklerini tahminlere dayandırdı.

   Haber: Bülent KARACA