ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 15-01-2021 12:31   Güncelleme : 15-01-2021 12:31

56 Saat için hazırlıklar başladı

Hafta sonu uygulanması beklenen 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde Şanlıurfalı vatandaşlar, alışveriş telaşına girmeye başladı.

56 Saat için hazırlıklar başladı

56 Saatlik kısıtlama öncesinde çarşı Pazar adeta kaynamaya başladı. Alış verişin yoğun yaşandığı bölgelerde Şanlıurfalı vatandaşların yoğunluklar oluşturduğu gözlenirken, sosyal mesafe kurallarının uygulandığı ve maske takanların çoğunlukta olduğu ise gözlerden kaçmadı.

Son haftalarda yaşadığımız kısıtlamaların sonuçlarının olumlu olduğunu söyleyen vatandaşlar; “kısıtlamalar bizler için alınan kararlar. Tamamen halk sağlığını ilgilendiren bir önlem bu sayede dünyanın belası haline gelmiş olan koronavirüsü etkisiz hale getirmeye çalışıyoruz.

Hafta sonları ailelerimiz ile birlikte güzel vakit geçiriyoruz. Evde kalarak birlikte hareket edip eğleniyoruz. Çeşitli aktiviteler yapıyoruz. Birçoğumuz ev işlerine yardımcı oluyoruz. Bu kısıtlamalar sayesinde ilgilenmeyi başka bir zamana ertelemek zorunda kaldığımız yarım kalan işlerimizi de tamamlama fırsatı buluyoruz.

Ayrıca kısıtlamanın ülke genelindeki olumlu sonuçları ise bizleri ayrıca memnun eden başka bir durum, bu sayede ülke olarak pandeminin yayılım hızını da kesmiş oluyoruz. İnşallah yüce Rabbimiz bizleri yarı yolda bırakmaz ve bu pandemi belasını bir an önce üzerimizden alır ve dünya kurtuluşa erer” şeklinde konuştular.

Haber: İbrahim UYGUR