GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-01-2021 10:40   Güncelleme : 19-01-2021 10:40

Akabe ve Gaziantep yolu kar altında kaldı

Meteorolojinin açıkladığı ve Şanlıurfa ve çevre illerde beklenen yağışlı hava sabah erken saatlerinden itibaren bölge genelinde başladı. Yağışlar yer yer kar şeklinde olurken, Şanlıurfa kent merkezinde ise karla karışık yağmur şeklinde görüldü.

Akabe ve Gaziantep yolu kar altında kaldı

Beklenen kış mevsimi nihayet geldi. Şanlıurfa ve çevre illerde başlayan yağışlı havanın gün boyunca sürmesi bekleniyor. Yağışlar yer yer kar şeklinde olurken, Şanlıurfa kent merkezinde ise karla karışık yağmur şeklinde görüldü.

Akabe ve Gaziantep yolunda yaşanan yoğun kar nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanırken, birçok sürücünün araçlarını yol kenarına çekerek park halinde durmaları dikkatlerden kaçmadı. Yaşanan yağışların olası trafik kazalarına neden olmaması için uyarılar yapan yetkililer, Gaziantep karayolu üzerinde seyreden araçların özellikle kış lastiği ve zincir takmalarının hayati önem taşıdığının altını çizdiler.

TOKİ’de kar manzaraları

Maşuk TOKİ’de sabah saatlerinde uyanan vatandaşlar kar manzarası sürprizi ile karşılaştılar. Sabah saatlerinde yüksek kesimlere yağan kar, Maşuk TOKİ’de ayrı bir görsel şölen sundu. Sabah işlerine gitmek için uyanan TOKİ sakinleri cep telefonlarına sarılarak bu doyumsuz kar keyfinin tadını çıkarttılar.

Fotoğraf çekimleri yapan vatandaşlar, çekmiş oldukları fotoğrafları sosyal medya hesaplarından yayınlayarak takipçilerine Şanlıurfa’da yaşanan kar yağışının güzel bir beyaz örtüyle görsel bir şov sunduğunu belirttiler.

Yağışlar yerini güneşli havaya bırakacak

Bölge genelinde yaşanan yoğun yağışların yarından itibaren yerini güneşli bir havaya bırakması bekleniyor. Meteorolojik verilere göre yarından itibaren hafta sonuna kadar güneşli havanın etkisini sürdürmesi beklenirken hafta sonundan itibaren ise yağışların yer yer sağanak şeklinde oluşşabilecği tahmin ediliyor.

Haber: Bülent KARACA