ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 21-01-2021 14:31   Güncelleme : 21-01-2021 14:34

Kırmızı ışık dilencileri

Şanlıurfa genelinde cadde ve sokaklarda bulunan ve kırmızı ışıkta sürücülerden para isteyen çoğunluğu mülteci duygu sömürücü dilenciler kundaktaki bebeklerinin yanı sıra çocuklarını dilenciliğe alet ediyorlar.

Kırmızı ışık dilencileri

Şehir genelinde bulunan kırmızı ışıklarda sürücülerden para isteyen çoğunluğu mülteci duygu sömürücü dilenciler kundaktaki bebeklerinin yanı sıra çocuklarını dilenciliğe alet ediyorlar. Çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan bu kişiler dilenciliği adeta kendilerine meslek edindiler.

Aynı zamanda trafik akışını da tehlikeye sokan bu kişiler, sürücülere zor anlar yaşatmanın yanı sıra duygu sömürüsü ile adeta haksız kazanç elde ediyorlar. Duyarlı vatandaşların konuyu whatsapp hattımıza iletmesi ile birlikte çok sayıda şikayet alan konu hakkında duyarlı vatandaşlar şu görüşlere yer verdiler; “Bu kişiler genelde kundaktaki çocuklarını da kullanarak duygu sömürüsü yapıyorlar. Özellikle kırmızı ışıkları kendilerine mesken edinmişler.

Bunların çoğu mülteci, kadınlar ve çocuklardan oluşmakta. Özellikle yetkili mercilerin bu duruma bir an önce önlem almaları gerektiği kanısındayız. Bu soğuk havada kundaktaki bebeğini de alarak sağlığını tehlikeye atan bu kişilerin toplumdan ayıklanması gerek. Aksi halde sayıları gittikçe artacaktır” şeklinde düşüncelerini dile getirdiler.

Haber: Müslüm Çobanoğlu