ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 23-01-2021 11:19   Güncelleme : 23-01-2021 11:19

Esnaflar kısıtlamalardan yana dertli

Hafta sonu kısıtlamaları esnafların tepkisine yol açtı. Kısıtlamam saatlerinde evlere servis yapan esnaflar eleman bulamamaktan yana şikâyetçi.

Esnaflar kısıtlamalardan yana dertli

Hafta sonlarında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması Şanlıurfalı esnafların tepkilerine yol açtı. Kısıtlamalarda evlere servis yapmak konusunda eleman sıkıntısı yaşadıklarını söyleyen esnaflar, vatandaşların kısıtlama sürecinde en yakın fırın kasap ve manavlara kendilerinin giderek alışveriş yapmalarını istediler.

Özellikle soğuk havalarda elemanların işe gelmek istemediğine dikkat çeken esnaflar; “Dünyayı etkisi altına alan pandemi belası tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de önlemler alınmasına neden oldu. Hastalığın yayılmasını önlemek için alınan önlemler tüm yurt genelinde devam ediyor.

Fakat kısıtlamalarda bizlerde özellikle vatandaşlardan anlayış bekliyoruz. Özellikle mahallelerde bulunan ve en yakındaki esnaflardan alışverişlerini yapabilirler. Elemanlarımızı adeta hiç dinlendirmeden çalıştırıyoruz. Birçok eleman özellikle soğuk havalarda bizimle çalışmak istemiyor.

İş temposunun ağır olmasından yana çok dertliler. Bizler kısıtlama günlerinde servis elemanı bulmakta güçlük çekiyoruz. Bizler kısıtlamalarda esnama istemiyoruz. Fakat vatandaşlardan da biraz anlayış ve fedakârlıklar istiyoruz. Lütfen biz esnafları bu sıkıntılı günlerde anlayışla karşılasınlar” şeklinde konuştular.

Haber: Velat UYGUR