GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-01-2021 14:15   Güncelleme : 26-01-2021 14:15

Akçakale esnafı belediyeden yana dertli

Akçakale sınır kapısını ziyaret ederek personele tatlı ikram eden belediye yetkililerinin aynı yaklaşımı akça kale esnafına göstermemesi esnafların tepkisine yol açtı.

Akçakale esnafı belediyeden yana dertli

Suriye iç savaşında dolayı kapalı olan Akçakale Gümrük Kapısı’nın 7 yıl sonra hizmete açılmasına öncülük eden Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın gümrük personelini ziyaret ederek tatlı ikram etmesi Akçakale esnaflarının tepkisine neden oldu.

Gümrük personelinin anlamlı günlerini Akçakale’li esnaflar olarak kutladıklarını ve onların yanlarında olduklarını dile getiren esnaflar, aynı uygulamanın Akçakale esnafına neden uygulanmadığını merak ettiklerini haber sitemizin whatsapp hattı aracılığıyla dile getirdiler.

Esnaflara yönelik yaptırımlarda katı tavırlar sergileyen belediyenin başka alanlara farklı bir duruş sergilediğine dikkat çekerek; “Oy zamanı geldiği gün bizleri ziyaret eden başkan şimdi ise aklına bile bizleri getirmek istemiyor. 26 Ocak Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Akçakale Gümrük Kapısında görevli personellerin elbette ki bizlerde günlerini kutluyoruz.

Bizim kızdığımız konu ikili uygulamalar. Bizler gerek vergilerimiz ile gerekse oylarımız ile belediyemizin her zaman arkasında durduk. Hiçbir zaman yalnız bırakmadık fakat ilk defa bu dönemde bu kadar itildik ve yalnız bırakıldık. Belediye başkanlığı ne yapmaya çalışıyor?

Bu ikili uygulama neden, tribüne oynayan futbolcular gibi bizlere farklı dışarıya farklı bir tutum mu sergileniyor bunu anlamış değiliz. Bizim tepkimiz belediye başkanlığına. Asla gümrük çalışanlarına değil. Bu ikili uygulama bizlere bir oyun gibi geliyor. Özellikle pandemi döneminde ülke genelinde esnaflar rahat bırakılırken ilçemizde belediye yetkilileri bizleri sıkmaktan başka bir şey yapmıyor. Bunun asıl nedenini anlamış değiliz” şeklinde konuştular.