TRAFİK KAZALARI
Giriş Tarihi : 27-01-2021 10:08   Güncelleme : 27-01-2021 10:08

Aşırı hız genç kızı hayattan koparttı

Şanlıurfa da bir kaç ay ara ile yaşanan ve üç gencin hayatına neden olan iki kaza duyarlı vatandaşların tepkisine neden oldu.

Aşırı hız genç kızı hayattan koparttı

Geçtiğimiz aylarda yaşanan ilk kazada Karaköprü Narlıdere kavşağında viyadük üstünden düşen kamyon iki gencin hayatına mal olmuştu. Dün akşam Karaköprü 35 metre yol üzerindeki kazada ise hayatının baharındaki genç bir kız vefat etti.

İlk kazada ölüme sebebiyet veren kamyonların uzun yıllardan beri muayenesi yapılmayan, zorunlu trafik sigortası bile olmayan 87 model hurda bir kamyon olması. Dün akşam ki kazada ise hız sınırlaması olan bir yolda son derece süratli gelen, frene bile basmayan ve olay yerinden kaçan katil bir sürücü olması Urfa da ki trafik sorununun ne denli büyük olduğunu ortaya koyuyor.

Konuya sosyal medyadan tepkilerini dile getiren duyarlı Şanlıurfalı vatandaşlar, her iki kazada da sürücüler kadar Urfa da yeterli denetimlerin yapılmadığına dikkat çekerek; “Özellikle Abide-Karaköprü yolu, Karaköprü 35 metre yol üzeri ve Karaköprü diş hastanesi caddesinde trafik kuralları hiçe sayılıyor.

Işıklara uyan yok, hız sınırına uyan yok, yaya geçitlerinde yayaya yol veren yok, doğru ve düzgün bir şekilde park kurallarına uyan yok. Peki, bunları denetlen bir birim var mı? Bunu da artık bilmiyoruz. Masa başında oturarak verilen masanın elinden gitmemesi için siyasilerin güdümüne girmiş denetimciler istemiyoruz

Görevini layığı ile yerine getiren ve Urfa da ki trafik sorununu çözecek birimler istiyoruz. Allah muhafaza başka canlar yanmasın!” şeklinde tepkilerini dile getirdiler. Dün akşam Karaköprü’de meydana gelen kaza ile ilgili soruşturma başladığı bildirildi.

Haber: Velat UYGUR