ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 29-01-2021 11:02   Güncelleme : 29-01-2021 11:02

Şanlıurfa’da toplu taşımaya zam

Şanlıurfa şehir içi toplu taşıma araçlarına 1 Şubat’tan geçerli olmak üzere zam yapıldı.

Şanlıurfa’da toplu taşımaya zam

Bir yılı aşkın süreden beri pandemi hayatın her bölümünde olumsuz etkilerini sürdürürken özellikle ekonomik anlamda ülkelerin bir dizi önlemler almasına neden oldu. Birçok sektör de uygulanan çeşitli zamlara Şanlıurfa’da bir yenisi daha eklendi.

Şanlıurfa’da toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Daha önce tam olarak bilinen yolcu taşıma ücreti 2 TL 25 Kuruştan 2 TL 75 Kuruş’a yükseldi. Aynı zamanda öğrenci olarak nitelendirilen toplu taşıma yolcu tarifesi de 1 TL 50 Kuruştan 1 TL 75 Kuruşa yükseltildi. Zam oranlarının 1 Şubat pazartesi gününden itibaren uygulanması bekleniyor.

Yapılan zammın pandemi döneminde vatandaşa yük olarak yansıyacağını belirten Şanlıurfalılar; “3 yıllık ekonomik kriz ve pandemi belasıyla birlikte birde toplu taşıma ücretlerinde fiyatların artması bizlere ekstra yük anlamına geliyor.

Zaten pandeminin yıkıcı etkileri bizleri derinden sarstı. Birçoğumuz işsiz kaldık. Birçoğumuzun da geliri alt seviyelere kadar geriledi. Zaten otobüs kartlarımızı yüklemekte sıkıntılar çekiyorduk. Birde buna toplu taşıma zammı eklenince halimiz adeta harap oldu. Vatandaşların durumunun göz önüne alarak Bu zam kararının yeniden gözden geçirilmesini ve bir süre daha ertelenmesi gerektiğine inanıyoruz” şeklinde konuştular.

Haber: İbrahim UYGUR