ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 30-01-2021 10:49   Güncelleme : 30-01-2021 10:49

Cami avlusu yuvası, çocuklar arkadaşı oldu

Yusufpaşa camisinin avlusunda bulunan ve 1 yılı aşkın süreden beri avluda kalan kedi bölgede bulunan çocukların arkadaşı haline geldi.

Cami avlusu yuvası, çocuklar arkadaşı oldu

Küçük çocukların evlerinde mutlaka bir evcil hayvana yer verme isteklerine küçük kedi adeta duygularının sesi haline geldi. Yusufpaşa camisinin avlusunda bulunan ve 1 yılı aşkın süreden beri avluda kalan kedi bölgede bulunan çocukların arkadaşı oldu.

Yağışlarla birlikte cmi avlusunda titreyerek duran kedinin yardımına mahallede bulunan çocuklar koştu. kedinin üşümemesi için altına karton seren ve üzerini çeşitli bezlerle örten çocuklar, adeta büyüklere insanlık dersi verdiler.

Mahalleli olarak kediyi sahiplendiklerini söyleyen çocuklar; “ kedimiz bir yılı aşkın bir süreden beri camimizin avlusunda yaşıyor. Bizler mahalleliler olarak ona bakıyor ve onunla oyunlar oynuyoruz. Bizlere hiçbir zararı yok.

Sanki bir oyun arkadaşımız. Yağmurun yağmasıyla birlikte minnoş kedimizin üşüdüğünü gördük. Elimize aldığımız malzemelerle kediciğimizin üşümemesi için biraz yardım ettik. Biz onu çok seviyoruz. Onu besliyor ve oyunlar oynuyoruz. O da bizlere gösterdiği sevgi ile adeta karşılık veriyor” şeklinde konuştular.

Haber: İbrahim UYGUR