ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 02-02-2021 13:34   Güncelleme : 02-02-2021 13:34

Normal veya Mutasyon virüs umurlarında bile değil

Hafta sonları uygulanan 56 saatlik kısıtlamanın ardından soluğu çarşı pazarda ve kalabalık ortamlarda alan Şanlıurfalı vatandaşların Normal veya Mutasyon virüs umursamamaları objektiflere yansıdı.

Normal veya Mutasyon virüs umurlarında bile değil

Koronavirüs pandemisi duyarsız vatandaşların adeta umurlarında bile değil. Yetkili sağlık birimlerinin defalarca uyarılarına rağmen vatandaşlar sosyal mesafe, maske ve kalabalık ortam uyarılarını adeta hiçe sayıyor.

Hafta sonları uygulanan 56 saatlik kısıtlamanın ardından soluğu çarşı pazarda ve kalabalık ortamlarda alan Şanlıurfalı vatandaşların Normal veya Mutasyon virüs umursamamaları objektiflere yansıdı. Vatandaşların adeta ölüme meydan okudukları görüntülere tepki ise gecikmedi.

Duyarlı vatandaşlar, umursamaz kişiler nedeniyle pandemi salgınının daha çok yayılarak devam ettiğini belirterek, toplu halde bulunan vatandaşlara yaptırımların bir an önce uygulanması gerektiğinin altını çizdiler.

Özellikle Şanlıurfa’nın en kalabalık alanlarından olan Haşimiye meydanında oluşan kalabalık görüntülerin yanı sıra il genelinde bankalara ait ATM’lerin önlerinde oluşan kalabalıklara bir an önce müdahale edilmesi gerektiğini belirten vatandaşlar, uygulanan cezaların arttırılarak verilmesi gerektiğini söylediler.

Pandeminin dünya genelinde etkisini arttırarak sürdürdüğüne dikkat çeken duyarlı Vatandaşlar; “Kısıtlamaların ardından bu denli kalabalıkların oluşması insanlık adına son derece korkunç bir tablo. Koronavirüs halen aramızda ve etkisini arttırarak devam ediyor. Ne zaman ne şekilde kime bulaşacağını bilmiyor ve aynı zamanda bizlerle birlikte yayılmasını da sağlıyoruz.

Birde buna mutasyonlu olanı eklendi. Yani yayılma hızı ve etki alanı geniş olan bir virüs türü. Fakat ne yazık ki duyarsız vatandaşlar bu virüsü adeta oyun gibi görmeye başladı. Hafta içi günlerinde Virüs öncesi durumlardaki gibi yoğun kalabalıklar oluşuyor.

Bir taraftan Haşimiye meydanındaki görüntüler ve vatandaşların alışveriş merakları, diğer taraftan ise bankalara ait ATM’lerin önlerinde oluşan yoğun kalabalıklar. Bu durum kabul edilebilir bir durum değil. İnsanların sağlığı bu kadar ucuz olmamalı. Kimse bu virüsü başkasına bulaştırma hakkına sahip değil.

Yetkili birimlerin bu duruma ciddi manada dur demesi lazım. Bir an önce bu alanlarda kolluk görevlileri bulundurulmalı ve kalabalık ortamların oluşmaması sağlanmalı. Direnen kişilere yaptırımlar uygulanmalı. Aksi halde geleceğimiz pekte sağlıklı görünmüyor” şeklinde konuştular.

Haber. Bülent KARACA