ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 06-02-2021 12:34   Güncelleme : 06-02-2021 20:13

Urfa'da Nostaljik Kürke Talep Yağıyor

Şanlıurfa'da son zamanlarda yaşanan soğuk havalar geçmişten bugüne özellikle orta yaşlı vatandaşların tercihi olan kürke rağbeti artırdı.

Urfa'da Nostaljik Kürke Talep Yağıyor

Yün kürk kültürü geri döndü Şanlıurfa'da özellikle 90 öncesi Orta yaş vatandaşların ısınmak için tercih ettikleri yün kürkler son zamanlarda yeniden rağbet görmeye başladı.

Genel olarak içerisinde kuzu derisi ve yönü kullanılan kürkler yeniden gündeme geldi. 200 TL ile 600 TL arasında değişen fiyatlarıyla alıcı bulan kürklere yine her zaman olduğu gibi orta yaşlı vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.kürklerin soğuk havada oldukça iyi ısıttığını belirten vatandaşlar; " 1990 yılı öncesi bu kürkleri oldukça sık giyiyorduk.

Fakat 1090 sonrası yaşanan hazır giyim sektöründeki gelişmeler ne yazık ki bu gibi giysileri geride bıraktı birçok vatandaş ucuz olması nedeniyle hazır giyimde montları tercih etti. Fakat bu kürkler yeni model montları oranla çok daha sağlıklı ve dayanıklı uzun yıllar giyilebilir ve soğuğu hafta yansıtmaz geçmiş yıllarda olduğu gibi günümüzde de biz bu Kürkleri tercih ediyoruz umarız bizden sonraki nesil de bu kürkleri tercih eder"şekline konuştular.

 

Haber: Bülent KARACA