GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2021 15:20   Güncelleme : 08-02-2021 20:07

Urfa'da Yasağa Rağmen Tütün Satışları Sürüyor

Hükümetin tütün ve benzer ürünler için getirmiş olduğu satış yasağına rağmen Şanlıurfa'da tütün satışları açık alanlarda devam ediyor.

Urfa'da Yasağa Rağmen Tütün Satışları Sürüyor

Son yıllarda hükümet tarafından özellikle tütün ve tütün ürünleri satışı konusunda yapılan uyarılara rağmen açık alanda tütün satışları devam ediyor. insan sağlığı açısından olumsuz etkilerine rağmen bütün satışlarını yüksek oranda olduğu Şanlıurfa'da satışlara müdahale edilip edilmeyeceği merak konusu haline geldi.

Özelikle satışların 18 yaşından büyük at yere yapılması uyarıları yapılmasına rağmen Şanlıurfa'da açık tütün satışlarının Her yaş grubuna yapılması duyarlı vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Tütün ve tütün ürünleri satışlarla belirli bir denetim getirilmesi gerektiğini belirten duyarlı vatandaşlar; " özellikle tütün ürünlerinin 18 yaş altı fertlere satılmasının cezayı işlemleri tabi tutulmasını istiyoruz. Madde bağımlılığı zaten 18 yaş altındaki gençlerde başlamakta.

bunun en büyük başlangıçların dan biri olan tütün madde bağımlılığının adeta önüne açmakta. gelişigüzel her yerde ve her yaşa tütün satışı yapılmamalı. hükümet yetkililerinin bir an önce tütün satışlarına gerekli denetimlerini yapmalarını istiyoruz.

Aksi takdirde geleceğimiz olan gençleri birer birer kaybetmeye başlarız madde bağımlısı olan gençlerin ilk etapta tütün ve tütün ürünlerinin kullanımı ile madde bağımlılığına adeta kapı araladıklarını görmekteyiz. Gençlerimizi madde bağımlılığından uzaklaştırmak istiyorsak bunun başlangıcı olarak tütün satışlarına sınırlama getirilmesi gerektiği inancını taşıyoruz. Yetkili mercilerin bir an önce önlem almalarını istiyoruz" şeklinde konuştular.