ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 10-02-2021 12:16   Güncelleme : 10-02-2021 12:39

Urfa'daki foseptik Çukurları Bakımsız mı Bırakılıyor?

Eyyübiye ilçesi büyükhan Mahallesi'nde bundan ettik çukurundaki biriken atık sular hastalıklara davetiye çıkartıyor

Urfa'daki foseptik Çukurları Bakımsız mı Bırakılıyor?

 Son zamanlarda yaşanan koronavirüs salgını özellikle hijyen konusunda tüm dünyaya adeta temizlik dersi verdi.
 Dünya ülkeleri almış olduğu gibi önlemlerle temizlik ve hijyene önem verirken Şanlıurfa Eyyübiye ilçesinde yaşanan foseptik sorunları bakımları zamanında yapılıp yapılmadığı sorusunu akıllara getirdi.
Vatandaşların WhatsApp aracılığı ile göndermiş olduğu fotoğraflarda tıkalı foseptik çukurlarının hastalıklara adeta davetiye çıkardığı görülürken çukurların bakımı ile ilgili kurumların çalışma yapıp yapmadıkları merak konusu haline geldi. büyükhan Mahallesi Sakinleri geçmişten bugüne kadar başta Şapçı bana olmak üzere çeşitli hastalıklarla boğuşmak zorunda kaldıklarını son olarak Korona virüsün tüm dünyayı olumsuz etkilediğine dikkat Çekerek; " tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs Bu kez de şark çıbanı gibi hastalıklarla birlikte hayatımızı iplikle tehdit etmekte.
Açıkta bulunan metal olan foseptik çukurunun şu ana kadar Bakımlarını yapılmaması bizleri endişelendiriyor il genelinde bulunan tüm kurları mutlak bakımdan geçilmesi gerekiyor takdirde ya süresince çeşitli hastalıklar Şanlıurfa'da boy gösterecek belki de çok sayıda kayıp olacaktır"  şeklinde konuştular