EMLAK
Giriş Tarihi : 11-02-2021 13:00   Güncelleme : 11-02-2021 13:07

O İlçede Tapu Sorunu Çözülüyor

Viranşehir'de asırlık tapu sorunu çözülüyor.

O İlçede Tapu Sorunu Çözülüyor

Viranşehir'de yasa ve yönetmeliklere uygun olarak ilgili kamu kurumlarının görüşleri alınarak hazırlanan nazım imar planını Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine taşındı.


Viranşehir eski belediye başkanlığı döneminde ilgili kamu kurumlarının görüşü alınmadan hazırlanan ve bu yüzden açılan dava sonucu iptal edilen imar sorununun çözümünde bir aşama daha kat edildi.  Büyükşehir belediye meclisinin gündem maddesinde yer alan Viranşehir ilçesi, nazım imar planı konusunda söz alındı. 2013 yılında dönemin belediye yönetimi tarafından imar planı yapıldığını anımsatan Yetkililer, "Malumunuz yapılan bu imar planı kurum görüşleri eksik olmasından dolayı 2016 yılında DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından açılan dava sonucu iptal edilmişti. 2019’da biz göreve geldiğimizde imarın tamamı mahkeme kararı gereği iptal edildi. Biz bu yüzden tam 1,5 yıldır kurum görüşlerini alarak yasa ve yönetmeliklere uygun çalışmalar yaptık. Şimdi de meclis gündemine taşıdık. Meclisimizin imar komisyonu ve imar daire başkanlığımızın Viranşehir’imiz için gereğini yapacağına inanıyorum. Yeni imar planımız Viranşehir halkımıza hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullanıldı.
Yıllardır kangrene dönüşen imar sorunundan dolayı yeni konut alanları yapılamadığını, tapu sorunları yaşandığını, ev hayali kurmak isteyenlerin kredi bile kullanamadıklarını anımsatan yetkililer, büyükşehir belediye meclisinin de onayının ardından artık hiçbir pürüzün kalmayacağını kaydetti.