SİYASET
Giriş Tarihi : 11-02-2021 19:31   Güncelleme : 11-02-2021 19:50

‘Aziz Amca’, TOKİ’nin Urfa Projelerini Meclis’e Taşıdı

Şanlıurfa’da sevilen ve “Aziz Amca” olarak bilinen CHP Milletvekili Aziz Aydınlık, TOKİ’nin Şanlıurfa’da geciken yatırımlarını TBMM meclis gündemine taşıdı.

‘Aziz Amca’, TOKİ’nin Urfa Projelerini Meclis’e Taşıdı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Şanlıurfa’da birçok projesini sürdürüyor. Maşuk’ta temeller atıldı. Ancak Eyyübiye’deki hak sahipleri dertli. Çivi dahi çakılmadığını iddia ediyor. Bu durum CHP Şanlıurfa milletvekili Aziz Aydınlık’ı harekete geçirdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz alan Vekil Aydınlık durumu şu sözlerle ifade etti.

“Şanlıurfa’da Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) yürütmüş olduğu projeler konusunda bugünlerde sürekli şikayet telefonları alıyorum. TOKİ’nin 100 bin konut projesi dahilinde Şanlıurfa’nın iki merkez ilçesi yer alıyor. Bunlar Karaköprü; Maşuk 600 Konut Projesi ve Eyyübiye; Küçükler 1000 Konut Projesi. Bu sosyal destek projelerini elbette ki destekliyorum. Ancak Eyyübiye-Küçükler Projesi’nin kura çekilişi Karaköprü- Maşuk çekilişinden daha önce yapılmışken Maşuk’ta inşaat başlamış ancak Küçükler’de çivi dahi çakılmamıştır. Küçükler projesinde hak sahibi olan vatandaşlarımız için bir an önce inşaatın başlamasını ve bitirilmesini talep ediyorum.”