GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-02-2021 10:02   Güncelleme : 12-02-2021 12:31

Demir: ‘Sanayi bir ilin taşıyıcı kolonlarıdır’

ASKON Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrezzak Demir, Şube Yönetim Kurulu üyeleri Şanlıurfa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zafer Aydın’ı ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.

Demir: ‘Sanayi bir ilin taşıyıcı kolonlarıdır’

Şanlıurfa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zafer Aydın’ı ziyaret eden ASKON Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrezzak Demir, Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Şanlıurfa sanayisi ve iş dünyası konusunda Müdür Aydın ile fikir alışverişide bulundu.

Son yıllarda özellikle pandemi öncesinde Şanlıurfa sanayisinde hızlı gelişmeler olduğunu kaydeden ASKON Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrezzak Demir, sanayi sektörünün bir ilin ve ülkenin taşıyıcı kolonları olduğuna dikkat çekti.

Başkan Demir, Sanayi sektörünün bir trenin vagonlarına benzediğini belirterek; “Şanlıufa’mız da özellikle son yıllarda sanayi anlamında çok güzel gelişmeler oldu. Gerek organize sanayi olsun, gerek tarım ve gerekse turizm sektöründeki gelişmeler yüzümüzü güldürmeye başladı.

Buna ek olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm dünyanın dikkatini çeken ve nereden geldiği merak konusu olan monolit’li Ulusal uzay programı tanıtımı da Şanlıurfa için adeta eşsiz bir sunum oldu. Bunun içinde bizler Şanlıurfalı iş adamları olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz.

Pakat ne yazık ki tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdede etkisini gösteren bir salgın süreci yaşıyoruz. Bu süreçte ayakta durabilmek için sanayi ve iş alanlarına oldukça destek vermemiz gerektiği kanısındayız. İş veren yükü azaltılmalı ve sanayide teşvikler arttırılmalı.

Bu ülke ve bu mübarek il bizim. Bizler sahip çıkmalıyız. Bununda en büyük yolu birlik olmaktan yek vücut olmaktan geçer. Bu nedenle milli birliğin önemine inanıyoruz. Yüce Allah’ın izni ile bu sürecide atlatıp İnşaallah yolumuza daha emin adımlarla devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zafer Aydın, eden ASKON Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrezzak Demir, Şube Yönetim Kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.