GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-02-2021 19:42   Güncelleme : 12-02-2021 19:46

Suruç'ta Davullu Zurnalı Yol Yapımı

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesinde davulla zurnayla yol yapımına başlandı.

Suruç'ta Davullu Zurnalı Yol Yapımı

Suruç İlçesinde uzun zamandır yapılamayan Suruç - Marut arasindaki 1.5 kmlik yol Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş'ın girişimleri sonucu Davullu ve Zurnalar eşliğinde yapımına başlandı. 

 

Yolun yapımını otuz yıldır bekleyen Suruç'lular Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş'ı davul zurna ile karşıladı yolun yapımına ise kurbanlar kesilerek dualar edilerek başlandı.

 

Başkan Aktaş'ın gelişi sırasında vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken yapılan hizmetlerden dolayı tesekkur ettiler.

 

Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş " Suruc bugün yine tarihi günlerinden birini yaşıyor, söz verdigimiz gibi ilçemizde özellikle YOL noktasında hizmetlerimiz devam ediyor.Ş.Urfa B.Ş.B. ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Halkimiz unutmasinki Suruç'ta 2021 yılı HIZMET yılı olacak.Yol çalışmalarımız ile beraber ilçemizin alt yapısını tamamen yenileyeceğiz "dedi.

 

Marut Yolunun 30 yıldır yapılamadığına dikkat çeken Marut muhtarı Şahin Altın " Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş'ın ilçemize atanmasıyla birlikte hizmetler de beraberinde geldi.Eski adı Dinlence olan 1,5 kmlik yolumuz için çalmadık kapı bırakmadık, Sagolsun Sayın Kaymakamımız bize kulak verdi ve söz verdiği gibi yolumuzu yapmaya başladı Allah devletimize zeval vermesin , Sayin Kaymakamımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

Ote yandan yolun yapımında hazır bulunan vatandaşlar yapılan hizmetlerden dolayı Başkan V. Aktaş'a teşekkür ettiler.