EKONOMİ
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

VALİ GÜVENÇ, SANAYİCİLERLE BİRARAYA GELDİ

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Çırçır ve İplik Fabrikası sahipleriyle bir araya gelerek kentte üretilen pamuğun kalitesinin artırılması ve sanayicilerin yaşadığı sıkıntılarla ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

VALİ GÜVENÇ, SANAYİCİLERLE BİRARAYA GELDİ

Çırçır ve iplik fabrikası işleten üreticilerin sorunlarını dinleyen Güvenç, yaklaşan pamuk sezonunda çırçır fabrikalarının sahiplerinin jüt ve naylon haralarla pamuk balyalarını almamalarını istedi.

 

Şanlıurfa’da 175 çırçır fabrikasının olduğunu söyleyen Vali Güvenç, üreticinin pamukları naylon ve jüt haralarla kendilerine getirilmesi halinde bile bunu almamalarını ve pamuğun kalitesinin artması için şimdiden bunu üreticilere bildirmeleri gerektiğini söyledi.

 

Sulanabilir arazilerin artmasıyla birlikte önümüzdeki dönemde Şanlıurfa’nın, Türkiye’de üretilen pamuğun yüzde 55 -60 oranındaki üretimini gerçekleştiren il haline geleceğini anlatan Vali Güvenç, pamuktaki kalitenin artırılması için çırçır fabrikası sahiplerinin üretimde arge ve inovasyon yapmasının gerekliliğine değindi.

 

Toplantıda çırçır ve iplik fabrikaları sahipleri de Vali Güvenç’e yaşanan elektrik dalgalanmalarıyla ilgili sıkıntılarını anlattı. Her elektrik dalgalanmasında çok büyük zarar ettiklerini anlatan sanayiciler durumun düzeltilmesini istedi. Elektrik ile ilgili yetkililer işadamlarına bir açıklama yaparak, geçtiğimiz yıllara göre yeni yatırımların yapıldığını, özellikle geniş tarımsal arazilerin sulanmasından kaynaklanan dalgalanmaların yapılan yeni yatırımlarla birlikte geçmişe göre azaldığını ve önümüzdeki dönemde de bu konuda iyileştirmelerin süreceğini bildirdiler.

 

Toplantının sonunda Vali Celalettin Güvenç, fabrikası sahiplerinden kaçak elektrik kullanan sanayicilerin durumlarını gözden geçirmelerini ve kaçak elektrik kullanımına son vermelerini isteyerek, “Sorumluluk sadece devletin değil herkesin görevi.

 

Herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli. Kaçak elektrik kullananlar bu duruma son vermeli” dedi.

 

-HABER MERKEZİ-