GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-02-2021 10:49   Güncelleme : 17-02-2021 11:05

Başkan Beyazgül ’’iftira atıyorlar’’

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, düzenlediği basın toplantısında şahsı ve ailesine yönelik yapılan suçlamalara ilişkin açıklamalarda bulundu.  

Başkan Beyazgül ’’iftira atıyorlar’’

Haliliye ilçesine bağlı Açıksu Caddesinde yol genişletme çalışması yaptıklarını, yol ve yeşil alan üzerinde olan bir kıraathanenin istimlak edildiğini anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ‘Şahsa hakkı verilerek kahvesi kamulaştırıldı. Çıktı ‘İki yakınımı işe alacaksınız’ dedi. Ben 300 tane konutu kale arkasında yıktım. Turizm yolunu açıyorum yine Kızılay Meydanının ön kısmını yıktım bu insanların hakkı yok mu? Belediye ancak ihtiyaç dahilinde işçi alır.  Sen almazsan bende bunları yaparım dedi ve çocuğuma, şahsıma, aileme iftira atılıyor” dedi.

“Halkın malını yedirmem”

Kendisinin yanına bazen geldiklerini ve haksız talepte bulunduklarını da anlatan Beyazgül ‘Neyi vereyim, Milletin malını size nasıl vereyim. Benim size sağlayacağım en ufak bir rant, ihtiyaç sahibinin evine gidememem, yardım edememem demektir. Ne yazık ki Kendisini halkçı olarak kabul eden, halktan yana kabul eden ulusal medyanın bazı mensupları, bir telefon edip konuyu araştırmaktan imtina ederken, öte yandan bir iftirayı direkt olarak gündeme taşıyorlar. Yazık, siz halktan taraf mısınız, Ranttan taraf mısınız, Öte taraftan Ankara’da bir şahıs var siyaset yaptığını sanıyor. Halkı, milleti tanımıyor milletin ihtiyaçlarını bilmiyor. Rant sağlamıyorum diye hemen oğluma iftira atıyorlar. Savcılıktan hemen her gün kağıt geliyor. İftira atan şahıslar mahkemeye çağırılıyorlar. İftira atan ispat etsin. Gelsin karşımda otursunlar. Yargı önünde hesaplaşalım. Memleketin önünü kapatmaktan vazgeçsinler. Ben bu memlekete peygamberler şehrine hizmet etmeye devam edeceğim. Ben kendimi feda ettim benim eşimden çocuklarımdan ne istiyorlar diyerek iftira attıktan sonra ne hale geldiklerini biliyorlar mı, İki çocuğum avukattır. Bir oğlumda işletmede okuyor. Muhasebe imtihanlarına giriyor. Ben bunlara bir yerde iş mi sağladım. Özel Kalemden işe mi girin dedim? Buyurun ne iş yaptıklarını açıkladım” şeklinde konuştu.

“Pes etmeyeceğiz”

Halka hizmet yolunda doğru bildiği yolda yılmadan, yorulmadan yürüyeceğinin altını çizen Başkan Beyazgül, “Halkın anketlerde Zeynel Abidin Beyazgül’ü ilk sırada tutuyor bu durumu hazmedemeyenler ayağını nasıl kaydırırız diye birtakım iftiralar atıyor. Bunun yolu iftiradan geçmez Bunun yolu halka daha fazla hizmetten geçer. Fakir fukaraya ihtiyaç sahibine daha fazla el uzatmaktan geçer. Bunun yolu halkın gönlüne girmekten geçer iftira atmaktan geçmez. İftira atanlar bunu bilsinler ki attıkları iftira bataklığında kendileri kururlar” ifadelerini kullandı.